Motyw morski w nowoczesnej w aranżacji wnętrz. Inspiracje!

2017-05-19 14:17

Nowoczesny pomysł  na wystrój wnętrz z morskimi motywami opiera się na kolorach białym i granatowym oraz jasnym drewnie, przypominającym to wyrzucone przez morze. Niebieskie ściany w sypialni i płytki w łazience to też standard w aranżacjach marynistycznych, jednak w nieco spokojniejszych, z domieszką szarości, odcieniach. Modnym dodatkiem są fotografie z molo – dodają głębi małym wnętrzom. Zasadą nowoczesnego stylu marynistycznego jest umiar - wybieramy jeden, ale wyrazisty dodatek dekoracyjny.

Morskie motywy w aranżacji wnętrz? Postaw na biel i granat. W nowoczesnej formie pojawiają się jako pasy. Malowane farbą, albo na tapecie. Poziome, pionowe,  także kojarzące się z falami zygzaki. Oprócz roli dekoracyjnej motyw pasów może poprawić proporcje wnętrza: poziome optycznie je poszerzą, pionowe podniosą, zygzaki nadadzą dynamiki. A co powiecie na rejs pod żaglami? Nie chodzi  o kolekcję statków kupionych w sklepach z pamiątkami lecz o wielki format - tapetę na ścianie z żaglówką. Zobaczcie jakie dekoracje i motywy morskie sprawdzą się w pokoju dziecka, salonie, a które w sypialni?

Pokój dziecka z motywami morskimi

Motywy morskie są często wybieranymi do pokoju chłopca. Na tle białych lub niebieskich ścian świetnie wygląda łóżko z rozbudowaną ramą, bulajami, linami - przypominającą statek, girlandy z proporczykami, pościel i narzuty z motywem statku lub kotwicy, czerwone dodatki, czasem latarnia morska. Elementy drewniane w nowoczesnej odmianie stylu marynistycznego są zazwyczaj jasne.


Pokój dziecka w stylu marynistycznym
Autor: Monika Filipiuk-Obałek

Sypialnia z białymi okiennicami w stylu marynistycznym

Wystrój nowoczesnej sypialni z motywami morskimi oparty jest na jasnym bielonym drewnie, wyglądającym jak to wyrzucone przez morze, w formie dekoracyjnych gałęzi lub desek na zagłowiu łóżka czy stołków i stolików kawowych. W stylistyce z morskimi motywami pojawiają się białe shuttersy (wewnętrzne okiennice) w oknach lub jako fronty szaf oraz delikatne, przezierne białe zasłony – jakby przeniesione z domu na plaży. Nie zapominaj też o fotografiach molo i fototapetach z morzem - powiększających optycznie małe wnętrze. Spawdzą się też niebieskie  ściany, w spokojnym odcieniu.

Czytaj też: Aranżacja sypialni w stylu marynistycznym

Motywy morskie w sypialni
Autor: JT GRUPA

Salon w nowoczesnym stylu marynistycznym

Nowoczesny salon w stylu marynistycznym ma delikatnie zaznaczone motywy morskie. Są to przede wszystkim biało – granatowa kolorystyka, jasne drewno, fotografie z motywem molo – dodają ,głębi, zwłaszcza małym wnętrzom, poduszki dekoracyjne z motywem muszli lub kotwicy. Czasem jest to wielkoformatowa fototapeta z jachtem. Zasłony z białej bawełny przypominającej płótno żaglowe będą kropką nad "l" aranżacji z motywami morskimi.

Czytaj też: Styl marynistyczny w nowoczesnej odsłonie

Najczęściej wybierane nowoczesne motywy morskie:

Podsumowanie: styl morski ma kilka charakterystycznych składowych, które pojawiają się także w nowoczesnej jego odsłonie. Możesz nimi żonglować dowolnie, jednak z umiarem – ma być na temat, nie dosłownie, jak w domu rybaka.
•    Biało – granatowa kolorystyka, najczęściej w formie pasów
•    Drewno, wybielone i wyrzucone przez morze – gałęzie, zagłowie łóżka
•    Liny – uchwyty, sznury do zasłon, torby
•    Boazeria malowana na biało lub z bielonego drewna
•    Błękitne ściany lub płytki w łazience – kojarzące się z morska wodą
•    Bulaj – lustra, ramy fotografii, w drzwiach wewnętrznych
•    Muszle – umieszczone w jednym miejscu
•    Białe shuttersy (wewnętrzne okiennice) w oknach lub jako fronty szaf
•    Girlandy z proporczykami
•    Fotografie, rysunki i fototapety z motywem molo