Pasy na ścianie. 17 POMYSŁÓW na aranżacje wnętrz ze ścianami w paski

2014-09-05 16:50

Pasy na ścianie to doskonały sposób na oryginalną dekorację. Możemy zdecydować się na tapetę w pionowe lub poziome paski lub namalować je sami. Pasy na ścianie optycznie powiększają wnętrza, a odpowiednio dobrane odmienią wybrane przez nas pomieszczenie. Prezentujemy 17 POMYSŁÓW na aranżacje wnętrz z paskami w roli głównej!

Spis treści

  1. Paski na scianie - sposób na zmianę proporcji wnętrza
  2. Pasy na ścianie: do jakich wnętrz pasują paski?
  3. Ściana w paski - ciekawe tło dla mebli
  4. Malowanie pasów na ścianie

Dekoracyjne pasy na ścianie to trend, który staje się coraz popularniejszy w polskich domach. Możemy zdecydować się na tapetę w pasy lub namalować pasy, korzystając z instrukcji krok po kroku.

Paski na scianie - sposób na zmianę proporcji wnętrza

Pasy zyskują na popularności nie tylko za sprawą ozdobnego charakteru, ale również dzięki temu, że mogą one zmienić proporcje wybranego przez nas wnętrza. W zależności od tego jaki kierunek pasów wybierzemy. Mogą one optycznie wydłużać lub poszerzać pomieszczenie. Zastosowanie pasów do zmiany proporcji to częsty i efektowny zabieg, który pozwala na nową aranżację wybranego wnętrza.

Pasy na ścianie: do jakich wnętrz pasują paski?

Wybór koloru ścian i ich dekoracji to podstawa aranżacji każdego wnętrza. Jeśli nie lubicie ścian w mocnych kolorach, ale do minimalizmu też Wam daleko, jedna ozdobna ściana w pasy będzie idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu stworzycie wyjątkową aranżację salonu, sypialni czy przedpokoju.

Ściana w paski - ciekawe tło dla mebli

Pasy zazwyczaj pojawiją się na jednej ze ścian i tworzą tło dla kanapy w salonie, stołu z krzesłami w jadalni czy wanny w łazience. W mieszkaniach w stylu minimalistycznym najczęściej pojawiają się dwukolorowe pasy w odcieniach bieli, beżu i szarości. Dla stylu glamour charakterystyczne jest zestawienie czerni z bielą i odcieniami beżu. We wnętrzach w stylu nowoczesnym mogą pojawić się wielobarwne pasy różnej szerokości.

Sprawdź też:

Drewno, tapeta w pasy, piękne płytki... idealna aranzacja

Sypialnia z tapetą w pasy: stylowa aranżacja

Tapeta w kolorowe pasy: ŚWIETNY POMYSŁ na pokój do pracy

Bezprzewodowy napęd do zasłon
Somfy Movelite White Star

Autor: Somfy, materiały prasowe

Somfy Movelite White Star

Bezprzewodowy napęd Movelite WireFree 35 RTS marki Somfy pozwala sterować zasłonami w wygodny sposób: za pomocą pilota, nadajnika naściennego czy po połączeniu z centralą smart home TaHoma również z aplikacji w smartfonie lub głosowo. Pojedynczy napęd może obsługiwać karnisz elektryczny prosty o długości do sześciu metrów i tkaninę o wadze do 35 kg. Zasłony mogą być odsuwane na sposób boczny lub teatralny. Rozwiązanie Movelite WireFree 35 RTS marki Somfy to gwarancja całkowitego zasłonięcia okna bez prześwitów oraz perfekcyjnego wyglądu zasłony w każdym momencie. Sam karnisz można zamontować do ściany lub do sufitu. W zależności od zastosowanych akcesoriów zasłony można upiąć na różne sposoby – np. plisowane lub harmonijkowe. Napęd zasilany jest z akumulatora, więc przy montażu nie ma potrzeby doprowadzenia zasilania czy kucia ścian. W zależności od częstotliwości użytkowania pojemność akumulatora pozwala sterować zasłonami nawet do sześciu miesięcy bez ładowania.

Malowanie pasów na ścianie

Malowanie pasów na ścianach w salonie czy sypialni pełni rolę dekoracyjną. Jeśli pojawią się ona na ścianie za łóżkiem czy kanapą, nie musimy decydować się już na żadną inną ozdobę w formie obrazu czy lustra. Nie oznacza to wcale, że nie możemy! Decyzaja oczywiście należy do nas. Zainspirujcie się naszą galerią. Znajdziecie w niej 17 POMYSŁÓW na aranżacje wnętrz w paski!

Tapety ścienne - trendy we wzornictwie ściennym