Łańcuch na choinkę: klasyczna dekoracja świąteczna. Jaki wybrać?

2018-11-29 17:51

Łańcuch na choinkę stanowi jedną z klasycznych dekoracji świątecznych. Co prawda pomysłów na ozdabianie świątecznego drzewka jest wiele, jednak często to łańcuch dopełnia oraz koronuje stylizację. Ponadto łańcuchy świąteczne można wykorzystywać również w innych miejscach w domu, a nie tylko na choince. Zobacz, na co warto się zdecydować!

Dekoracje domu są bardzo ważnym elementem Bożego Narodzenia. To one tworzą odświętną atmosferę i nastrój sprzyjający relaksowi oraz spotkaniom rodzinnym. Bożonarodzeniowe dekoracje w mieszkaniach pojawiają się zresztą coraz wcześniej i w coraz większych ilościach. Czerpiemy inspiracje z bogato przystrojonych amerykańskich domów, ale też oszczędniejszych ozdób z krajów skandynawskich. Słowem, jest w czym wybierać.

Choinka świąteczna to główny dekoracyjny symbol Bożego Narodzenia, ale obok niej pojawiają się również stroiki, wianki na drzwi, świecące gwiazdy i świeczki ustawione na dekoracyjnych talerzach i podstawkach. Jeśli dopiero planujecie zakup świątecznych dekoracji, pamiętajcie koniecznie o łańcuchach na choinkę, które fantastycznie uzupełniają inne ozdoby.

Popularne łańcuchy na choinkę

Pomysłów na ubranie choinki jest wiele. Zawsze warto dopasować ją do aranżacji mieszkania lub pomieszczenia, w którym planujemy ją postawić. Tradycyjna choinka kojarzy się z blaskiem kolorowych lampek, czerwonymi bombkami i łańcuchami, które idealnie wypełniają przestrzenie między gałązkami.

Do niedawna łańcuchy na choinkę kojarzyły się z setkami połączonych ze sobą kolorowych kulek, które ozdabiają drzewko od góry do samego dołu. Często sięgamy również po gęste łańcuchy wykonane z pociętych, błyszczących folii. Idealnie sprawdzają się one w dekorowaniu choinek o cieńszych gałązkach. Do łask wracają także tzw. włosy anielskie, czyli – zgodnie z nazwą – jasne i bardzo cienkie łańcuszki, którymi można „obłożyć” nawet całe drzewko.

..  Bożonarodzeniowa girlanda świąteczna – zrób to sam >>>

Jak zrobić łańcuch na choinkę?

Najprostszy w wykonaniu jest papierowy łańcuch na choinkę. Możemy go zrobić na kilka sposobów. Klasyczny papierowy łańcuch świąteczny stanowi połączenie papierowych krążków – najlepiej o różnych kolorach. Łatwa do zrobienia dekoracja choinkowa chętnie przygotowywana jest zwłaszcza przez dzieci. Jeśli zaś wolimy bardziej płaski łańcuch, wytnijmy papierowe koła. Przecinając co drugie (a później sklejając), bez problemu je ze sobą połączymy.

Do zrobienia łańcucha choinkowego możemy wykorzystać także papilotki (np. te świąteczne), szyszki, kawałki bibuły czy pomalowany makaron (efektowne kokardki!). Cała czynność jest bardzo prosta, bo ogranicza się do połączenia ze sobą wszystkich elementów albo też nawleczenia ich na sznurek.

..  Jak zrobić choinkę z szyszek? >>>

Łańcuch choinkowy a styl wnętrza

Na rynku pojawia się wiele nowości, do których należą długie girlandy, które świetnie wyglądają na świątecznym drzewku i wyróżniają się ciekawym designem. Sznur szyszek będzie pasował do choinek we wnętrzach w stylu skandynawskim, holenderskim czy loftowym.

Girlandy z czerwonego filcu to doskonały pomysł na uzupełnienie tradycyjnej choinki, a złote i srebrne kule stanowią doskonałą propozycję dla wielbicieli choinki w stylu nowoczesnym.

Łańcuch na choinkę i inne ozdoby choinkowe: pomysły

Szukasz pomysłu na świąteczne dekoracje do mieszkania? Zajrzyj do naszych galerii. Znajdziesz w nich mnóstwo pomysłów oraz inspiracji!