Kwiaty na Dzień Mamy: jakie wybrać? Zobacz bukiety

2015-05-26 9:12

Jakie kwiaty na Dzień Mamy wybrać? To wyjątkowe święto obchodzone jest w naszym kraju 26 maja. Zobacz ładne kwiaty na Dzień Matki, które zachwycą każdą mamę. Prezentujemy kilka inspiracji na bukiety i kwiaty dla mamy.

Jakie kwiaty na Dzień Mamy wybrać? Zanim zdecydujesz się na zakup odpowiedniego bukietu, musisz wiedzieć, że wdzięczna tradycja obchodów Dnia Matki w naszym kraju jest kultywowana 26 maja. Ale na świecie Dzień Matki obchodzony jest w innych dnia. 8 marca świętują Dzień Matki między innymi Albańczycy i Bułgarzy. Natomiast 13 maja świętuje się miedzy innymi w Belgii, Australii, Brazylii, Turcji i Stanach Zjednoczonych. 

Zobacz: Prezenty na Dzień Matki: pomysły na wnętrzarskie dodatki dla mamy >>>

Jakie kwiaty na Dzień Mamy?

Najpopularniejszym upominkiem na Dzień Matki są kwiaty. Z okazji tego święta możemy obdarować mamę różnymi gatunkami kwiatów. Jako kwiaty na Dzień Matki sprawdzą się popularne u nas w maju tulipany i żonkile. Klasyczną propozycją kwiatów na Dzień Matki będą róże. Róże będą też ładnie wyglądały w kwiatowych kompozycjach – na przykład wianków w kształcie serca.

Przeczytaj: Jesienne kompozycje kwiatowe: 10 pomysłów na dekoracje wnętrz >>>

Chcąc zabłysnąć nutką oryginalności postawmy na kwiatki retro, czyli modne w czasach młodości bądź dzieciństwa naszych mam. Rozłożyste gerbery i goździki to zawsze urokliwe propozycje na Dzień Matki. Pękate peonie jednak to prawdziwy hit (zwłaszcza, że wczesne odmiany rozkwitają dokładnie w drugiej połowie maja). Irysy w oryginalnej kolorystyce (np. brzoskwiniowej) to również dobry wybór.

Możemy z okazji Dnia Matki pokusić się o ozdobne bukiety, ładne kompozycje albo ciekawe kwiaty w dużym koszu czy innym dekoracyjnym naczyniu. Ważne, abyśmy kwiaty na Dzień Matki wręczyli 26 maja.

Nie przegap: Modne zdekonstruowane dekoracje z kwiatów GALERIA ZDJĘĆ

 

Kwiaty we wnętrzach - GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz, jak pięknie mogą prezentować się kwiaty w różnych wnętrzach. Bukiety kwiatów to idealny pomysł na dekorację każdego mieszkania. Przekonaj się, oglądając nasze galerie.

Polecamy: Kwiaty cięte: proste dekoracje z kwiatów ciętych do domu >>>