Pokoje dla dzieci w ciepłym stylu skandynawskim: dla chłopca i dziewczynki

2016-02-24 13:03

Pokoje dla dzieci urządzone w ocieplonym kolorami i wzorami stylu skandynawskim. Prezentujemy aranżację pokoju dla chłopca, oraz wnętrze pokoju dla dziewczynki. W pokojach dzieci ciekawie urządzono strefy snu i zabawy. Cały wystrój nawiązuje do stylu skandynawskiego.

Pani domu ogromną satysfakcję sprawiło tworzenie aranżacji pokoi dla dzieci. Jej pomysły uwzględniały różnice wieku i związane z tym indywidualne potrzeby rodzeństwa. Propozycje mamy zebrała, uzupełniła i urzeczywistniła pracownia Ministerstwo Spraw We Wnętrzach, a meble i dekoracje pochodzą ze sklepu Kids Concept. Oto dwa pokoje dla dzieci: przyszłego przedszkolaka i małej uczennicy, które są inspirowane stylem skandynawskim.

Somproduct. Pokój dziecka
Autor: mat. pras. SomProduct Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim? Dobrym wyborem jest m.in. łóżeczko Mocha Baby z szufladą, 921 zł, z oferty marki SomProduct.

Pokoje dla dzieci: strefa zabawy, nauki i snu

W prezentowanych na zdjęciach pokojach dziecięcych różnie urządzono strefy snu i zabawy: piętrowe łóżko w pokoju dla dziewczynki łączy obie funkcje, natomiast w pokoju chłopca obszerne miejsce do spania znajduje się nisko, a kameralny kącik zabaw wyposażony w ławkę powstał we wnęce zaprojektowanej przez architektów. Wnęka powstała z przebudowy ściany między pokojami. Zapewniła ona również miejsce na ukrytą szafę i praktyczne półki dla dziewczynki. Dziewczynka marzyła o piętrowym łóżku. Do jej pokoju kupiono modułowy model łóżka marki Paidi, który można uzupełniać różnymi elementami z kolekcji, a w przyszłości łatwo przekształcić w niskie młodzieżowe łóżko. Dwupoziomowy mebel pozwolił uzyskać dodatkową przestrzeń w pokoju dziewczynki na miejsce do zabawy.

Drugoklasistka i przyszły przedszkolak mieli też odmienne potrzeby, jeśli chodzi o miejsce do nauki. W pokoju dziewczynki stanęło pełne funkcjonalnych rozwiązań biurko z regulowanym, dwudzielnym blatem, ergonomicznym krzesłem i specjalną lampką imitującą dzienne światło. Chłopcu w jego pokoju wystarczy na razie malutki stolik. W aranżacji obu pokoi dla dzieci głównym elementem dekoracyjnym są wzorzyste tapety Ferm Living, a podłogę ocieplają bawełniane dywany Lorena Canals.

Aranżacja pokoju dla dziecka: dobry styl wnętrza

Słońce, morze, wakacje – w takiej scenerii omawialiśmy z mamą wnętrza pokojów dla dzieci - wspominają architekci z pracowni Ministerstwo Spraw We Wnętrzach. Atmosfera letniej beztroski wpłynęła na koncepcję aranżacji pokoju dla chłopca i wnętrza dla dziewczynki. Ważną inspiracją był również styl skandynawski. Stąd też bazą kolorystyczną w aranżacji pokoju dla dzieci stała się biel, która już była obecna w mieszkaniu, a w pokojach dzieci pojawiała się w stolarce drzwiowej i meblach. Jasna, dębowa podłoga nie pozwoliła jednak bieli zanadto zdominować wnętrz, wprowadzając ciepło i przytulność, konieczną w dziecięcych pokojach. Ciepło i miękkość w aranżacji pokojów dla dzieci zapewniają też tkaniny – dywany, pufy, dekoracje okien. Motywem przewodnim w aranżacji pokoju dla chłopca są niedźwiadki. Zajęły tapetę, łóżko, podłogę i półki. Ulubionym zakątkiem chłopca w jego pokoju jest ława, na której przesiadują pluszaki. Pod spodem, w mobilnych skrzyniach, kryją się niezbędne do zabawy drewniane klocki.

Smyki Design polecamy

Autor: smyki.pl

Gotowe projekty pokoi dla dzieci

 

Chcesz, aby Twoje dziecko miało cudowny pokój? Wyczaruj go razem z nami! Wraz z architektami stworzyliśmy kolekcję gotowych projektów pokoi dla dziewczynek i chłopców w różnym wieku: uczniów, przedszkolaków i niemowląt. Każdy pokój ma własny styl i charakter. Szczegółowo opracowana aranżacja zawiera listę produktów, linki do sklepów i szczegółowe rysunki. Dzięki temu urządzanie jest bardzo łatwe i szybkie, nawet dla osób, które robią to pierwszy raz.

 

Zobacz projekty >>