Pokoje dla dzieci w ciepłym stylu skandynawskim: dla chłopca i dziewczynki

2016-02-24 13:03

Pokoje dla dzieci urządzone w ocieplonym kolorami i wzorami stylu skandynawskim. Prezentujemy aranżację pokoju dla chłopca, oraz wnętrze pokoju dla dziewczynki. W pokojach dzieci ciekawie urządzono strefy snu i zabawy. Cały wystrój nawiązuje do stylu skandynawskiego.

Spis treści

  1. Pokoje dla dzieci: strefa zabawy, nauki i snu
  2. Aranżacja pokoju dla dziecka: dobry styl wnętrza

Pani domu ogromną satysfakcję sprawiło tworzenie aranżacji pokoi dla dzieci. Jej pomysły uwzględniały różnice wieku i związane z tym indywidualne potrzeby rodzeństwa. Propozycje mamy zebrała, uzupełniła i urzeczywistniła pracownia Ministerstwo Spraw We Wnętrzach, a meble i dekoracje pochodzą ze sklepu Kids Concept. Oto dwa pokoje dla dzieci: przyszłego przedszkolaka i małej uczennicy, które są inspirowane stylem skandynawskim.

Somproduct. Pokój dziecka
Autor: mat. pras. SomProduct Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim? Dobrym wyborem jest m.in. łóżeczko Mocha Baby z szufladą, 921 zł, z oferty marki SomProduct.

Pokoje dla dzieci: strefa zabawy, nauki i snu

W prezentowanych na zdjęciach pokojach dziecięcych różnie urządzono strefy snu i zabawy: piętrowe łóżko w pokoju dla dziewczynki łączy obie funkcje, natomiast w pokoju chłopca obszerne miejsce do spania znajduje się nisko, a kameralny kącik zabaw wyposażony w ławkę powstał we wnęce zaprojektowanej przez architektów. Wnęka powstała z przebudowy ściany między pokojami. Zapewniła ona również miejsce na ukrytą szafę i praktyczne półki dla dziewczynki. Dziewczynka marzyła o piętrowym łóżku. Do jej pokoju kupiono modułowy model łóżka marki Paidi, który można uzupełniać różnymi elementami z kolekcji, a w przyszłości łatwo przekształcić w niskie młodzieżowe łóżko. Dwupoziomowy mebel pozwolił uzyskać dodatkową przestrzeń w pokoju dziewczynki na miejsce do zabawy.

Drugoklasistka i przyszły przedszkolak mieli też odmienne potrzeby, jeśli chodzi o miejsce do nauki. W pokoju dziewczynki stanęło pełne funkcjonalnych rozwiązań biurko z regulowanym, dwudzielnym blatem, ergonomicznym krzesłem i specjalną lampką imitującą dzienne światło. Chłopcu w jego pokoju wystarczy na razie malutki stolik. W aranżacji obu pokoi dla dzieci głównym elementem dekoracyjnym są wzorzyste tapety Ferm Living, a podłogę ocieplają bawełniane dywany Lorena Canals.

Aranżacja pokoju dla dziecka: dobry styl wnętrza

Słońce, morze, wakacje – w takiej scenerii omawialiśmy z mamą wnętrza pokojów dla dzieci - wspominają architekci z pracowni Ministerstwo Spraw We Wnętrzach. Atmosfera letniej beztroski wpłynęła na koncepcję aranżacji pokoju dla chłopca i wnętrza dla dziewczynki. Ważną inspiracją był również styl skandynawski. Stąd też bazą kolorystyczną w aranżacji pokoju dla dzieci stała się biel, która już była obecna w mieszkaniu, a w pokojach dzieci pojawiała się w stolarce drzwiowej i meblach. Jasna, dębowa podłoga nie pozwoliła jednak bieli zanadto zdominować wnętrz, wprowadzając ciepło i przytulność, konieczną w dziecięcych pokojach. Ciepło i miękkość w aranżacji pokojów dla dzieci zapewniają też tkaniny – dywany, pufy, dekoracje okien. Motywem przewodnim w aranżacji pokoju dla chłopca są niedźwiadki. Zajęły tapetę, łóżko, podłogę i półki. Ulubionym zakątkiem chłopca w jego pokoju jest ława, na której przesiadują pluszaki. Pod spodem, w mobilnych skrzyniach, kryją się niezbędne do zabawy drewniane klocki.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE