Pokój dziecka w stylu skandynawskim: uniwersalna biel i proste formy

2017-08-21 17:35

Styl skandynawski charakteryzuje się prostotą i stonowaną kolorystyką. Właśnie dlatego sprawdza się w pokoju dziecka. Proste elementy wyposażenia łatwo wymieniać wraz z szybko zmieniającymi się potrzebami dziecka, a białe ściany stanowią neutralne tło dla mebli i zabawek.

Pokój dziecka jest wymagającą przestrzenią podczas urządzania. Zwłaszcza jeśli nie chcemy co kilka lat wymieniać całego wyposażenia.  Już na początku zadbajmy o uniwersalne meble, które będzie można wymieniać pojedynczo, w ramach danej kolekcji, wraz ze zmieniającymi się potrzebami szybko rosnącego dziecka.

Pokój dziecka: białe ściany, proste i pojemne meble

W pokoju dziecka zazwyczaj jest mnóstwo kolorowych zabawek, książek i drobiazgów. Białe ściany zawsze są uniwersalnym tłem dla mebli. Na ich tle ładnie wyglądają zarówno meble kolorowe jak i białe. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać – dynamiczny czy spokojny. Proste i dizajnerskie meble pozwalają w przyszłości, wraz ze zmianą zainteresowań młodego człowieka, na szybką i tanią reorganizację przestrzeni. Szafy i regały często są wyposażone w systemy do regulowania odstępów pomiędzy półkami i drążkami na wieszaki. Usunięcie zabawek i dodatków odkryje przed nami białą i neutralną przestrzeń, gotową do nowego zagospodarowania w dowolny sposób.

Czytaj też: Wiemy jak Beata Sadowska urządziła pokoje swoich synków

Pokój dla chłopca w stylu skandynawskim
Autor: mat. prasowe Pinio

Łóżko: najważniejszy mebel w pokoju dziecka

Najważniejszym meblem w pokoju dziecka jest łóżeczko. Dobrym rozwiązaniem jest mebel, który z łóżeczka ze szczebelkami, dzięki demontowanym ścianom bocznym, można przekształcić w tapczanik. Jeśli łóżeczko jest wyposażone w szufladę na pościel odpada problem kolejnego mebla w którym można ją przechowywać w ciągu dnia.

Czytaj też: Pastelowy pokój córeczki Doroty Gardias

Pokoj dla chłopca w stylu skandynawskim
Autor: mat. prasowe Pinio

Przechowywanie zabawek w pokoju dziecka

Dopełnieniem idealnego pokoju dziecka są kosze i pojemniki, sprawiające, że po dniu wypełnionym zabawą, zabawki w mgnieniu oka znikają z pola widzenia. Wybierajmy takie, które są jednocześnie ozdobą pokoju. Świetnym rozwiązaniem są na przykład kosze z filcu po wypełnieniu ich zabawkami nie deformują się i stoją prosto. Niektóre z nich posiadają rzepy, dzięki którym trzymają się razem, oraz uchwyty umożliwiające zawieszenie na ścianie.