Pokój dla dziecka: niemowlę i ekologia

2008-09-26 2:00

Wielu rodziców pragnie, aby ich dziecko dorastało w otoczeniu, w którym dominują naturalne tworzywa i materiały. Stawiają więc na ekologiczne meble i dodatki, z korzyścią dla oka

Taki właśnie jest pierwszy kącik dla niemowlaka urządzony przez  stylistki. Zgromadzone w nim sprzęty i meble wykonane są z drewna sosnowego i wikliny. Naturalne są także tkaniny, np. surówka bawełniana. Ten wystrój podkreśla przyjazna, kremowo-beżowa kolorystyka. Na ścianie rozpięliśmy beżowy materiał z zabawnym graficznym wzorem (z tej samej tkaniny uszyliśmy również krótkie okienne zasłonki). Ta nietypowa dekoracja czyni dziecięcy kącik bardziej przytulnym i jednocześnie – wyznacza jego granice.

Projektując fragment pokoju przeznaczony dla małego mieszkańca, zadbaliśmy także o wygodę. Ustawiliśmy tu tylko niezbędne meble i akcesoria, co pozwoliło zaoszczędzić sporo miejsca.
Wszystkie sprzęty są lekkie – mogą być ustawiane na różne sposoby, w zależności od potrzeb. Zamocowany do ściany blat do przewijania bobasa jest składany - rozkłada się go tylko wtedy, gdy jest potrzebny. Równie praktyczne i wygodne jest wiklinowe łóżeczko. Składa się ono z dwóch części: kosza i stojaka, a zatem w razie potrzeby można przenieść kosz w inne miejsce.