Pokój chłopca w stylu marynistycznym. Zapraszamy na pokład!

2023-06-13 8:37

Jaś kocha wodę, a jego mama Ariadna bardzo lubi styl marynistyczny. Dlatego nie mogło być inaczej – pokój czterolatka pełen jest morskich akcentów.

Pokój dziecka
Autor: Monika Filipiuk-Obałek Większość mebli wykonał stolarz na podstawie wskazówek rodziców Jasia. Na przykład łóżko, które dzięki bulajom i sznurkowej siatce przypomina statek. Jedną z ulubionych zabaw chłopca jest wspinanie się po drabinie na „górny pokład”.

Nadmorski klimat na Śląsku? Oczywiście, jeśli miłość do Bałtyku, plaży i statków ma się we krwi. Ariadna, mama czteroletniego Jasia, wychowywała się i do 19. roku życia mieszkała w Świnoujściu. Jednak razem ze swoją rodziną – mężem i synem – „zarzuciła kotwicę” na drugim końcu Polski, w Chorzowie.

Ariadna jest fanką naturalnych materiałów, surowego drewna i ekologicznych produktów, a jej ulubione style to skandynawski, Hampton, marynistyczny (jak na dziewczynę znad morza przystało). Kiedy razem z mężem zabrała się za urządzanie pierwszego pokoju Jasia, zależało jej, żeby wnętrze było jasne, funkcjonalne i służyło synkowi przez kilka następnych lat (bez konieczności wprowadzania dużych zmian).

Na 30 m² z łatwością wszystko się zmieściło. Jest łóżko, które służy nie tylko do spania, ale też do zabawy, stolik z krzesełkami i ławką, pojemna szafa oraz mnóstwo miejsca do szaleństw. Pomysł na morski motyw przewodni bardzo spodobał się Jasiowi. Chłopiec dwa razy w roku jeździ do dziadków nad Bałtyk. Uwielbia spacery do „wiatraka” – jednego z symboli Świnoujścia, plażę, zabawy w piasku i pluskanie w falach. Po dziadku, komandorze poruczniku Marynarki Wojennej, odziedziczył zainteresowanie okrętami. Może w przyszłości pójdzie w jego ślady i zamieszka nad morzem?

Pokój dziecka
Autor: Monika Filipiuk-Obałek

Pomysłowa załoga

W urządzanie pokoju zaangażowała się prawie cała rodzina! Naklejka w kształcie okrągłego okienka na drzwiach – kolejne nawiązanie do okrętów i morza – to pomysł taty chłopca. Pomalował też jedną ścianę specjalną farbą, dzięki czemu Jaś ma ogromną tablicę do rysowania kredą. Drewniane półki na książki zrobił dziadek Bernard.

Pokój dziecka
Autor: Monika Filipiuk-Obałek
Farba tablicowa w pokoju dziecka
Autor: Monika Filipiuk-Obałek

Morskie opowieści

Ariadna z dużym wyczuciem wybrała ze stylu marynistycznego to, co sprawi frajdę synkowi. Bulaje, sznurkowa siatka, kotwice i marynarskie paski idealnie pasują do pokoju dziecięcego.

Pokój dziecka
Autor: Monika Filipiuk-Obałek

Klar pod kontrolą

W dużym pokoju łatwo zrobić duży bałagan. Rodzice chłopca zadbali więc o to, żeby wszystkie zabawki miały swoje miejsce. Drewniane skrzynki na kółkach to kolejne dzieło dziadka Jasia – Bernarda.

Pokój dziecka
Autor: Monika Filipiuk-Obałek

Skarby znad morza

Jaś przywozi pamiątki z każdego pobytu u dziadków w Świnoujściu. Muszelki, żaglowiec i inne skarby wystawia na niewielkiej półeczce.

Pokój dziecka
Autor: Monika Filipiuk-Obałek