Pastele? Innym razem. Pokój Rocha urządzony jest w szarościach, bieli i czerni

2023-05-11 12:27

Dziecięca przestrzeń zwykle kojarzy się z feerią nasyconych barw. A co jeśli wyraziste kolory ścian zastąpią szarości? Taki eksperyment udał się mamie pięcioletniego Rocha, która postawiła na monochromatyczne tło i niebanalne dodatki.

szara ściana w pokoju dziecka
Autor: Mariusz Bykowski

Pokoik przeznaczony dla Rocha, tak jak inne pomieszczenia w mieszkaniu w Wilanowie, ma na podłodze dębowe deski, białe listwy przypodłogowe i wysokie ściany w szarym kolorze, zwieńczone stiukowymi profilami. To elegancka baza, którą Monika, mama chłopca, postanowiła wykorzystać – m.in. jako tło dla przedmiotów przeznaczonych dla dorosłych, ale korespondujących z wyobraźnią kilkulatka.

I tak pod sufitem zawisła niezwykła lampa Bigoli marki Innermost, półkę na zabawki zastąpiły gumowe taśmy firmy Droog, a w kąciku do rysowania stanęło kultowe krzesło Panton w wersji Junior. Na niskim parapecie pokaźnego okna położono materac, a podłogę ocieplił dywan wykonany z filcowych kulek.

Kolorystykę zdominowaną przez szarości przełamuje wyrazista, czerwona rama łóżka i pastelowobłękitny koc. Powyżej umocowano wielkoformatowe litery układające się w imię właściciela pokoju. O tym, że aranżacja się udała, świadczy przyjemność, z jaką Roch spędza czas w swoim królestwie.

Zamiast mebla

Gumowe pasy przytrzymujące ulubione przytulanki to pomysłowy wynalazek zastępujący tradycyjną półkę.

Pokój dziecięcy. Jak urządzić pokój dla dziecka?
Autor: Mariusz Bykowski

Galeria ścienna

Białe kubiki różnej wielkości pełnią funkcję półek – na dekoracyjne dodatki i oczywiście książki (nie tylko o dinozaurach). Na ścianie znalazło się też miejsce na typograficzne plakaty.

dekoracja ściany w pokoju dziecięcym
Autor: Mariusz Bykowski Galeria ściennaBiałe kubiki różnej wielkości pełnią funkcję półek – na dekoracyjne dodatki i oczywiście książki (nie tylko o dinozaurach). Na ścianie znalazło się też miejsce na typograficzne plakaty.GDZIE KUPIĆ: półki i lampa – Scandinavian Living; półka czarna Krokig – IKEA; wieszaki – HK Living, papierowy worek – petitcoco.pl

Czytelnia z widokiem

Siedzisko przy oknie, stworzone do przeglądania książek, służy też najróżniejszym zabawom, np. w bezludną wyspę. Do szaleństw zachęcają ogromne lniane poduchy.

siedzisko pod oknem
Autor: Mariusz Bykowski

Odpoczynek i praca

Roch śpi w swoim czerwonym łóżku z całą grupką strojących miny maskotek Lucky Boy Sunday. Ponieważ uwielbia rysować, wycinać, obok łóżka mama zaaranżowała mu niewielki kącik do pracy. Nad prostym stolikiem zawiesiła szeroką rolkę papieru oraz tablicę magnetyczną do ekspozycji obrazków. Twórczość bywa przerywana pomykaniem na jeździku Scooter marki Svan.

Pokój dziecięcy. Jak urządzić pokój dla dziecka?
Autor: Mariusz Bykowski
Miejsce do rysowania w pokoju dziecięcym
Autor: Mariusz Bykowski Miejsce pracyPonieważ Roch uwielbia rysować, wycinać, obok łóżka mama zaaranżowała mu niewielki kącik do pracy. Nad prostym stolikiem zawiesiła szeroką rolkę papieru oraz tablicę magnetyczną do ekspozycji obrazków. Twórczość bywa przerywana pomykaniem na jeździku Scooter marki Svan.