Podłoga dębowa – wielki powrót ciepłych odcieni drewna

2019-04-01 5:00

W trendach wnętrzarskich długo królowała stylistyka nowoczesna i skandynawska stawiająca na prostotę wystroju oraz chłodne barwy. Ciepłe odcienie drewna ustąpiły więc z jednej strony tym jasnym, rozbielonym, z drugiej zaś – minimalistycznej szarości i wszechobecnej bieli. Stopniowo jednak wszystko się zmienia, a niepowtarzalny urok drewna w cieplejszych, przytulniejszych kolorach na nowo podbija salony. Szczególnie warto się zainteresować podłogą dębową – od stuleci słynącą nie tylko ze swojego piękna, lecz także długowieczności.

Podłoga dębowa, czyli naturalny czar w duecie z solidnością

Drewno dębowe to materiał wykorzystywany na posadzkach już od kilku stuleci. W barokowych pałacach takie podłogi miały walory dekoracyjne, podkreślały też prestiż właścicieli. Co ważne, wiele przetrwało do dziś, ponieważ grubsze drewno dębowe można odnawiać, przywracając mu pierwotny blask. Wyróżnia się ono dużą twardością, dobrze znosi upływ czasu, a przede wszystkim wspaniale dekoruje wnętrze zarówno klasyczne, jak i nowoczesne. Współcześnie równie chętnie wykorzystywane jest w domach. Znudzeni chłodem nowoczesnego minimalizmu, coraz chętniej sięgamy po żywsze, przytulniejsze odcienie i dekory, kierując się w stronę ponadczasowych rozwiązań. Dzięki temu, że technologia poszła do przodu, możemy liczyć na jeszcze doskonalsze walory użytkowe posadzek. Najlepszy przykład stanowi podłoga drewniana Dąb Classic 1R firmy Baltic Wood.

Podłoga dębowa Dąb Classic Baltic Wood

Autor: mat. pras. Baltic Wood

Podłoga drewniana Dąb Classic

 

Baltic Wood, producent trójwarstwowych podłóg drewnianych klasy premium, po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. W wiosennej ofercie specjalnej proponuje szlachetną i ponadczasową podłogę Dąb Classic 1R lakier mat szczotkowany w superatrakcyjnej cenie. To propozycja dla miłośników tradycyjnych wzorów o stonowanej barwie i jednolitym deseniu oraz wyjątkowa szansa na to, aby wnętrze domu wyposażyć w klasyczną podłogę w najlepszym wydaniu.

Klasyka w najlepszym wydaniu i promocyjnej cenie!

Podłoga jest jednym z najważniejszych elementów tworzących wystrój wnętrza oraz wpływających na samopoczucie i zdrowie mieszkańców. Towarzyszy domownikom przez wiele lat, dlatego jej wybór powinien być jak najlepszy. Marka Baltic Wood ułatwia odbiorcom dostęp i daje możliwość wykorzystania produktów najwyższej jakości w przystępnej cenie.

W lutym Baltic Wood wprowadził ofertę promocyjną na cztery topowe podłogi ze szlachetnego drewna dębowego. Teraz w nowej promocji, która potrwa do 30.06.2019, modna i stylowa podłoga drewniana Dąb Classic 1R lakier mat szczotkowany, dostępna będzie w obniżonej cenie – 169 zł brutto/m² (co stanowi 35 proc. oszczędności względem stawki cennikowej).

Właściwości i zalety podłogi Dąb Classic

Dąb Classic 1R to trójwarstwowa podłoga klasy premium o łagodnej selekcji i jednolitej barwie, urozmaicona drobnymi sękami nawiązującymi kolorystyką do naturalnego dębu. Dostępna we wzorze długiej deski 1-rzędowej, w rozmiarze 2200/148/13,3 mm, jest idealna zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń. Na uwagę zasługuje jej szlachetne wykończenie. Powierzchnia została poddana procesowi szczotkowania, dzięki czemu zyskała niepowtarzalnie podkreślony rysunek drewna. Uszlachetniono ją również lakierem matowym, który uwypuklił naturalną kolorystykę. Podłoga Dąb Classic 1R wyróżnia się delikatną mikrofazą wzdłuż najdłuższego boku, która subtelnie podkreśla linię desek. Uniwersalny styl sprawia, że sprawdzi się idealnie w każdym wnętrzu – zarówno nowoczesnym, jak i klasycznym.

Podłogę Dąb Classic 1R cechuje nie tylko piękno, ale także ponadczasowa trwałość i funkcjonalność. Jej specjalna trójwarstwowa konstrukcja, której wierzchnią część stanowi warstwa drewna szlachetnego, a środek i spód są wykonane z drewna świerkowego, zapewnia stabilizację i podwyższoną odporność na wahania wilgoci i temperatury zachodzące w pomieszczeniach w ciągu roku. Trójwarstwowe podłogi Baltic Wood mają odpowiednią przepuszczalność termiczną, dzięki czemu można je układać na ogrzewaniu podłogowym. Montaż opiera się na nowoczesnym systemie typu klik. Nie potrzeba więc kleju i łatwo przeprowadzić pracę, a także równie szybko zdemontować podłogę.

Promocyjna podłoga Dąb Classic 1R lakier mat szczotkowany jest dostępna w wybranych autoryzowanych salonach sprzedaży, które znajdują się na terenie całej Polski. Więcej szczegółów na stronie: www.balticwood.pl/promocja.