Kiedyś spiżarnia, teraz śliczny pokój dla dziewczynki. Niezwykła metamorfoza!

2017-06-08 16:46

Mały pokój dla dziewczynki, o powierzchni zaledwie 3,5 m2, powstał w pomieszczeniu pełniącym do tej pory rolę spiżarni. Białe ściany, drewniana podłoga i pastelowe dodatki – to idealny przykład aranżacji wnetrza w stylu skandynawskim dla dzieci. Zobaczcie, jak na tak małej powierzchni urządzić pokój dla dziewczynki!

Pomysł na urządzenie pokoju dla dziewczynki powstał tuż przed jej pierwszymi urodzinami. Wtedy rodzice postanowili przerobić małe pomieszczenie pełniące funkcję spiżarni na pokój dla córeczki. Było to wyzwanie, ale mama dziewczynki, nowoczesna „instamama” bezbłędnie poradziła sobie z niewielkim wnętrzem. Błyskawicznie powstał pokój w stylu skandynawskim z białymi ścianami, drewnianą podłogą i meblami oraz akcesoriami z materiałów naturalnych.

Pokój w stylu skandynawskim dla dziewczynki

Mały pokój, o powierzchni zaledwie 3,5 m 2, musiał zostać rozplanowany perfekcyjnie. Zmieściły się w nim tylko niezbędne meble, akcesoria i zabawki. Punktem centralnym pokoju dla dziewczynki jest łóżeczko, o wymiarach 70 x 140 cm, z asymetrycznymi ściankami, które z czasem zmieni się w funkcjonalny tapczan oraz szafa na ubrania. Zabawki, książeczki i lale mama umieściła na półkach ściennych i w pojemnych, miękkich koszach, które są najlepszym miejscem przechowywania dziecięcych skarbów w ich małych pokoikach. Jedna z pólek – w kształcie domku, została powieszona na tyle nisko by dziewczynka mogła do niej samodzielnie sięgać. Na podłodze miejsce do zabawy wyznacza miękka mata obszyta frędzlami. Mama pomyślała także o pozostawieniu wolnego miejsca na mały stolik i krzesło, tak by pokój spełniał swoją funkcję za kilka lat, kiedy dziewczynka podrośnie.


 

 

pokój dla dziewczynki w stylu skandynawskim
Autor: Maja Sikorska @sikoreczki

Pastelowe dodatki dekoracyjne w pokoju dziewczynki

W wystroju pokoju w stylu skandynawskim nie mogło zabraknąć dekoracji z materiałów naturalnych. Są tu girlandy z gwiazdkami, pompony w kolorach pastelowych, drewniane półki. Większość z nich pochodzi z polskich firm, a niektóre zostały wykonane na specjalne zamówienie. Jedną ze stylowych zabawek jest drewniany wózek dla lalek – tak inny od panującego wszędzie kolorowego plastiku. Modną dekoracją ścienną są też naklejane  kolorowe kropki.

Czytaj też: Zrób to sam: jak zrobić dekoracyjne pompony? 32 pomysły!