Jak przechowywać ubrania dziecięce? Sprawdź, jakie meble warto kupić

2024-01-12 16:35

Przechowywanie ubrań w pokoju dziecka to spore wyzwania – w końcu z czasem rośnie ich ilość, a my niekiedy przestajemy panować nad chaosem w szafie dziecięcej. Jak zatem wygodnie i w pełnym porządku przechowywać ubrania dziecięce w szafie i innych meblach?

Przechowywanie ubrań w pokoju dziecka
Autor: Meble Wójcik Szafa to mebel podstawowy, ale przydadzą się też inne! Poza tym trzeba ćwiczyć w dziecku dobre nawyki. Na zdj. kolekcja mebli Lilo

Spis treści

  1. Szafa do pokoju dziecka
  2. Komoda do pokoju dziecka
  3. Jak przechowywać ubrania w pokoju dziecka?
  4. Zobacz: Piękne fototapety do pokoju dziecka

Pokój dziecięcy musi być zaaranżowany estetycznie i funkcjonalnie. W końcu pełen jest różnorodnych przedmiotów – ubranek, pluszaków, klocków, książek i innych akcesoriów – które muszą mieć swoje miejsce. Już na wstępie wyposażmy pokój dziecięcy w akcesoria, które pomogą dziecku w segregowaniu zabawek i odzieży. W pierwszej kolejności zatroszczmy się o regały do pokoju dziecka, a także przestrzeń szafkową, i to jak najlepiej zorganizowaną.

Farba tablicowa. Jak pomalować pokój dziecka?

Szafa do pokoju dziecka

Szafa i komoda to miejsca do przechowywania ubrań, natomiast odkryty system półek może posłużyć do ułożenia przedmiotów, z których dziecko będzie korzystało na co dzień. Nowoczesne systemy półek pozwolą estetycznie i zarazem funkcjonalnie ułożyć wszystkie figurki czy ulubione bajki. Komoda w pokoju dziecka na początku, gdy jest ono jeszcze bardzo małe, spełnia często funkcję miejsca do przewijania malucha (montuje się na niej przewijak, a liczne szuflady służą do przechowywania potrzebnych akcesoriów).

Komoda do pokoju dziecka

Z czasem komoda można posłużyć do przechowywania drobnych akcesoriów oraz bielizny dziecka. W kwestii przechowywania ubrań w pokoju dziecięcym najlepiej spełnia swoją funkcję (i to przez wiele długich lat) szafa z przesuwnymi drzwiami, wyposażona w system udogodnień, np. wysuwane kosze i szufladki.

Jak przechowywać ubrania w pokoju dziecka?

Pamiętajmy, że nawet duża szafa dla dziecka nie jest w stanie zapewnić nam porządku, jeśli nie będziemy pamiętali o kilku zasadach. Przede wszystkim nie powinniśmy układać w niej wszystkich ubranek dziecka. Zimowe kurtki, szaliki i czapeczki nie będą potrzebne w sezonie letnim, dlatego aby zyskać uporządkowaną przestrzeń, na czas letnich miesięcy możemy schować zimowe ubrania do pojemnika na dnie szafy lub umieścić w „dorosłej” szafie.

Jeśli szafę w pokoju dziecięcym dzieli rodzeństwo, pamiętaj o podzieleniu ubrań z uwzględnieniem ich właścicieli – bluzka na krótki rękaw jednego dziecka obok bluzki na krótki rękaw drugiego dziecka. Taki podział na „stosiki” pozwoli sprawnie wyjąć potrzebą rzecz nie tylko tobie, ale też dziecku, ponieważ będzie zorientowane, gdzie jest stałe miejsce jego poszczególnych części garderoby.

Aby pomieścić wszystkie akcesoria dziecięce, będą ci potrzebne organizery do szafy, np. wiszące półki, które doskonale porządkują przestrzeń – można umieszczać w nich drobiazgi, które nie mają swojego wyznaczonego miejsca.

Na wieszakach przechowuj ubranka takie jak:

  • eleganckie koszulki,
  • sukienki
  • lub płaszczyki.

Na dnie zaś możesz ułożyć w przezroczystych pojemnikach rzeczy z sezonu zimowego, buciki, w których już nie chodzi dziecko, czy inne rzeczy, do których nie trzeba często sięgać. Wysuwane szufladki i kosze posłużą do przechowywania skarpetek, T-shirtów czy zapasów akcesoriów dziecięcych. Pamiętaj, że uporządkowane wnętrze szafy ułatwia organizację i oszczędza czas, który możemy wykorzystać na przykład na wspólną zabawę.

Zobacz: Piękne fototapety do pokoju dziecka