Jak dobrze urządzić POKÓJ DLA NIEMOWLAKA? 15 ZDJĘĆ kolory i meble do pokoju dziecka

2019-08-27 13:17

Pokój dla niemowlaka powinien być urządzony w radosnych, jasnych barwach. Jednak pokój dziecka musi być również funkcjonalny – dla malucha i jego rodziców. Jak wyposażyć pokój dla niemowlaka? 15 zdjęć pokoju niemowlaka w galerii i PORADY!

Pokój dla niemowlaka powinien być radosny i ciepły. Postarajmy się urządzić go w żywych kolorach, ale bazą niech pozostaną raczej łagodne pastele. Mocne barwy niech raczej pojawią się w dodatkach i dekoracjach. Łagodne, jasne i rozbielone barwy działają uspokajająco, a równie optymistycznie jak te mocne. Zadbajmy o to, aby pokój dla niemowlaka był urządzony ze smakiem i nie przeładowany meblami.

Pokój niemowlaka: łóżeczko w pokoju dziecka

Łóżeczko w pokoju niemowlaka ustawmy w taki sposób, aby zawsze był do niego łatwy dostęp, co najmniej z 3 stron. W pokoju dziecka łóżeczko nie może znajdować się zbyt blisko grzejnika lub okna, aby mały człowiek nie przegrzał się i nie przeziębił. Warto wybierać łóżeczko do pokoju niemowlaka, które będzie rosło wraz z dzieckiem i posłuży kilka lat.

Jeśli nie mamy wydzielonego pokoju dla dziecka i niemowlak śpi w sypialni rodziców, pamiętajmy, aby zadbać o odpowiednie, przytłumione oświetlenie w okolicy jego łóżeczka.

Pokój dla niemowlaka: przewijak i higiena w pokoju dziecka

Kolejnym ważnym meblem w pokoju niemowlaka jest przewijak, który ustawiamy w niedużej odległości od łóżeczka. W pokoju dziecka wysokość przewijaka powinna być dostosowana do wysokości opiekuna, aby korzystanie z mebla było wygodne. W okolicy przewijaka, jeśli jest na to miejsce w pokoju niemowlaka, ustawmy na stabilnym stojaku wanienkę. Dobrze, aby przewijak był wykonany z materiału łatwego do umycia, a także miał półki lub schowki, w których umieścimy akcesoria dla dziecka.

Pokój niemowlaka: fotel do karmienia

Jeśli mamy miejsce w pokoju dziecka, zadbajmy, a by w pokoju niemowlaka znalazł się wygodny fotel do karmienia. Możemy go ustawić niedaleko łóżeczka, wówczas transport dziecka będzie łatwiejszy. Gdy już przestaniemy karmić, fotel w pokoju niemowlaka może się stać wygodnym siedziskiem do czytania wieczornych bajek na dobranoc.

Pokój niemowlaka: oświetlenie w pokoju dziecka

W pokoju dziecka nie stosujmy ostrego światła. Dobrze, aby w pokoju niemowlaka znajdowało się okno, co zapewni dostęp naturalnego światła dziennego, a także możliwość częstej wentylacji w pokoju dziecka. W pokoju niemowlaka zastosujmy przytłumione światło z regulowanym kierunkiem w okolicy łóżeczka i fotela do karmienia. Koło wanienki i przewijaka światło może być trochę mocniejsze.

Smyki Design polecamy

Autor: smyki.pl

Gotowe projekty pokoi dla dzieci

 

Chcesz, aby Twoje dziecko miało cudowny pokój? Wyczaruj go razem z nami! Wraz z architektami stworzyliśmy kolekcję gotowych projektów pokoi dla dziewczynek i chłopców w różnym wieku: uczniów, przedszkolaków i niemowląt. Każdy pokój ma własny styl i charakter. Szczegółowo opracowana aranżacja zawiera listę produktów, linki do sklepów i szczegółowe rysunki. Dzięki temu urządzanie jest bardzo łatwe i szybkie, nawet dla osób, które robią to pierwszy raz.

 

Zobacz projekty >>