Jak urządzić pokój dla niemowlaka? Oto najlepsze kolory i meble do pokoju dziecka

2022-07-21 13:24

Pokój dla niemowlaka powinien być urządzony w radosnych, jasnych barwach. Jednak pokój dziecka musi być również funkcjonalny – dla malucha i jego rodziców. Jak wyposażyć pokój dla niemowlaka? 15 zdjęć pokoju niemowlaka w galerii i PORADY!

Spis treści

  1. Pokój niemowlaka: łóżeczko w pokoju dziecka
  2. Pokój dla niemowlaka: przewijak i higiena w pokoju dziecka
  3. Pokój niemowlaka: fotel do karmienia
  4. Pokój niemowlaka: oświetlenie w pokoju dziecka

Pokój dla niemowlaka powinien być radosny i ciepły. Postarajmy się urządzić go w żywych kolorach, ale bazą niech pozostaną raczej łagodne pastele. Mocne barwy niech raczej pojawią się w dodatkach i dekoracjach. Łagodne, jasne i rozbielone barwy działają uspokajająco, a równie optymistycznie jak te mocne. Zadbajmy o to, aby pokój dla niemowlaka był urządzony ze smakiem i nie przeładowany meblami.

Pokój niemowlaka: łóżeczko w pokoju dziecka

Łóżeczko w pokoju niemowlaka ustawmy w taki sposób, aby zawsze był do niego łatwy dostęp, co najmniej z 3 stron. W pokoju dziecka łóżeczko nie może znajdować się zbyt blisko grzejnika lub okna, aby mały człowiek nie przegrzał się i nie przeziębił. Warto wybierać łóżeczko do pokoju niemowlaka, które będzie rosło wraz z dzieckiem i posłuży kilka lat.

Jeśli nie mamy wydzielonego pokoju dla dziecka i niemowlak śpi w sypialni rodziców, pamiętajmy, aby zadbać o odpowiednie, przytłumione oświetlenie w okolicy jego łóżeczka.

Pokój dla niemowlaka: przewijak i higiena w pokoju dziecka

Kolejnym ważnym meblem w pokoju niemowlaka jest przewijak, który ustawiamy w niedużej odległości od łóżeczka. W pokoju dziecka wysokość przewijaka powinna być dostosowana do wysokości opiekuna, aby korzystanie z mebla było wygodne. W okolicy przewijaka, jeśli jest na to miejsce w pokoju niemowlaka, ustawmy na stabilnym stojaku wanienkę. Dobrze, aby przewijak był wykonany z materiału łatwego do umycia, a także miał półki lub schowki, w których umieścimy akcesoria dla dziecka.

Pokój niemowlaka: fotel do karmienia

Jeśli mamy miejsce w pokoju dziecka, zadbajmy, a by w pokoju niemowlaka znalazł się wygodny fotel do karmienia. Możemy go ustawić niedaleko łóżeczka, wówczas transport dziecka będzie łatwiejszy. Gdy już przestaniemy karmić, fotel w pokoju niemowlaka może się stać wygodnym siedziskiem do czytania wieczornych bajek na dobranoc.

Pokój niemowlaka: oświetlenie w pokoju dziecka

W pokoju dziecka nie stosujmy ostrego światła. Dobrze, aby w pokoju niemowlaka znajdowało się okno, co zapewni dostęp naturalnego światła dziennego, a także możliwość częstej wentylacji w pokoju dziecka. W pokoju niemowlaka zastosujmy przytłumione światło z regulowanym kierunkiem w okolicy łóżeczka i fotela do karmienia. Koło wanienki i przewijaka światło może być trochę mocniejsze.

Jak urządzić pokój dla niemowlaka
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE