Zagraj w butelkę. Nowy ruchomy mural w Warszawie porusza ważną kwestię

2023-01-20 12:27

Na jednym z bloków na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Anielewicza w Warszawie pojawił się ogromny, ruchomy mural. Widnieje na nim spory napis "Nie daj się nabić w butelkę. Z alkoholem nie wygrasz". To część zaplanowanej przez miasto kampanii społecznej.

Ruchomy mural w Warszawie
Autor: facebook.com/PrawoMarcina

Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na problem alkoholu i pokazanie jego wpływu na ich życie. Według statystyk, jakie pojawiły się na stronie stołecznego Urzędu Miasta, już 80 proc. 15- i 16-latków deklaruje, że przynajmniej raz w życiu piło alkohol, z kolei w grupie 17- i 18-latków ten wskaźnik jest jeszcze wyższy i wynosi 92,8 proc. 

Na muralu wykorzystano motyw gry w butelkę. Umieszczono ją na białej planszy, na której wypisano kilka skutków, które może powodować spożycie alkoholu, m.in. zatrucie, obniżony nastrój, konflikt z prawem, wstyd czy przekraczanie granic innych ludzi.

Ruchomy mural w Warszawie
Autor: facebook.com/PrawoMarcina

W Polsce problem alkoholizmu jest bagatelizowany, a sam alkohol traktowany jako część naszej kultury. Niewiele osób postrzega go jak niebezpieczną używkę i substancję psychoaktywną, czyli zmieniającą świadomość. 

Warszawski ratusz wraz z Centrum Wspierania Rodzin “Rodzinna Warszawa”, aby dotrzeć do młodzieży, zorganizował kampanię głównie w mediach społecznościowych, a do współpracy zaprosił m.in. prawnika Marcina Kruszewskiego, który na YouTubie i TikToku prowadzi kanał “Prawo Marcina”

Zachęca również do wzięcia konkursu na najlepsze hasło promujące tę kampanię. Nagrodą jest spotkanie z Kruszewskim i udział w jednym z realizowanych przez niego odcinków.

Przeczytaj również:

Źródło: um.warszawa.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE