Spiced Honey - kolor roku 2019 AkzoNobel. Z czym go łączyć? Inspirujące aranżacje

2018-12-05 7:56
Spiced Honey - kolor roku 2019. Z czym go łączyć? Inspirujące aranżacje
Autor: AkzoNobel Spiced Honey - kolor roku 2019. Z czym go łączyć? Inspirujące aranżacje

Spiced Honey, jasny, lekko chłodny brąz, został ogłoszony jednym z kolorów roku 2019. Nie można odmówić mu wyrazistości, a jednak w zależności od oświetlenia i sąsiedztwa objawia odmienne oblicza. Może wysuwać się na pierwszy plan lub tworzyć ciepłą bazę dla kompozycji wnętrza. Wyciszać, uspokajać albo stymulować i dodawać energii. Pokazujemy i podpowiadamy, jak wprowadzać Spiced Honey do wnętrz. 

Idea wybierania koloru roku opiera się na przekonaniu, że barwy wpływają na naszą rzeczywistość i na nas samych. Nie tylko wyrażają gust danego okresu. Także odzwierciedlają nastrój czy nastroje społeczne tego czasu, a nawet wpływają na nasze samopoczucie – mogą zarazem odzwierciedlać potrzeby psychiczne ludzi i zaspokajać je. Brzmi szumnie? 

.. Living Coral – poznaj kolor roku 2019 Pantone

.. Metropolitan - kolor roku 2019 Benjamin Moore

– Wyniki naszych najnowszych badań pokazują, że na całym świecie ludzie doświadczają przypływu energii, optymizmu i chcą z nadzieją patrzeć w przyszłość – mówi Heleen Van Gent, Dyrektor Kreatywna Global Aesthetic Center AkzoNobel. – Po napawających niepokojem wydarzeniach ubiegłych lat wszyscy pragniemy, by w naszym życiu było więcej radości, słodyczy i spokoju, a także więcej światła. Spiced Honey to kolor, który odzwierciedla te pragnienia.

Spiced Honey, kolor roku 2019 – jak wprowadzać go do wnętrz?

Niekiedy kolor roku to oryginalna barwa, którą chętnie wprowadzamy do wnętrz właściwie wyłącznie w postaci dodatków. Tym razem jest inaczej. Spiced Honey to w pewnej mierze dobrze znany brąz, choć delikatnie przełamany – rozjaśniony i lekko ochłodzony. W obszernych jasnych wnętrzach świetnie sprawdzi się w roli kolorystycznej bazy. W mniejszych czy ciemniejszych może posłużyć do zaakcentowania wybranej ściany. A jeśli pojawi się jedynie w drobniejszych elementach wystroju czy wyposażenia, uwypukli inne modne kolory, które harmonijnie się z nim połączą – biel, pudrowy róż, ciemną zieleń.

Aby ułatwić nam wszystkim twórcze działania z użyciem koloru roku 2019 Spiced Honey, koncern AkzoNobel zdecydował się zaprezentować nową barwę w efektownych i modnych zestawieniach. Tak powstały cztery inspirujące palety barwne. Przyjrzymy się więc galeriom aranżacji.

Kolor roku 2019 Spiced Honey i „Ciepła neutralność”

Pierwszą z czterech palet kolorystycznych twórcy dali tytuł „Ciepła neutralność”. Jest to przystępna kompozycja delikatnego różu, intensywnego burgundu i wyrafinowanego głębokiego błękitu. Odcienie z tego zestawu świetnie połączą się z polerowanym drewnem, meblami w duchu powojennego modernizmu (także z tzw. klasykami PRL-u). Wraz z mięsistymi tkaninami stworzy atmosferę niezobowiązującej elegancji. W założeniu autorów kompozycji, ma także sprzyjać myśleniu – wspomagać pracę umysłu.

Kolor roku 2019 Spiced Honey i „Miękkie pastele”

Druga paleta, oparzona tytułem „Miękkie pastele”, tworzy rozmarzoną atmosferę. I właśnie marzeniom, snom na jawie, a także kontemplacji ma sprzyjać. Znajdziemy tu łagodne zestawienie romantycznych różów i błękitów, tchnących harmonią i spokojem. Z czym łączyć te odcienie? Najlepiej z surowym drewnem, ręcznie formowaną ceramiką i delikatnymi, zwiewnymi tkaninami. 

Kolor roku 2019 Spiced Honey i „Intensywne odcienie”

Oto najcieplejsza z palet proponowanych na 2019 rok. Złożyły się na nią: głęboka, leśna zieleń, wyrazisty cyjan i mocne czerwienie. Wraz z drewnianymi meblami oraz motywami roślinnymi stworzy przytulną przestrzeń dla dzielenia się uczuciem – miłością we wszystkich jej odmianach. 

Kolor roku 2019 Spiced Honey i „Wyrazista jasność”

Ta radosna, optymistyczna paleta to intrygujące zestawienie intensywnych czerwieni i zieleni, delikatnych różów i błękitów oraz bieli i szarości. Przestrzeń zaaranżowana takimi kolorami najlepiej współgra ze zdecydowanymi kształtami i wyrazistą grafiką. Nic dziwnego – w założeniu twórców ma pobudzać i inspirować do działania!

 

Jak skomponować Spiced Honey z innymi kolorami? Obejrzyj film:[poprosimy o aktualny link]