Metropolitan - kolor roku 2019. Z czym go łączyć? Inspirujące aranżacje

2018-12-31 15:24

Szarość, ale wyjątkowa – srebrzysta, jednak bez metalicznego chłodu. A do tego w zmieniającym się świetle prezentująca coraz to nowe oblicza. Niezastąpiona i w tle kompozycji wnętrza, i na pierwszym planie. Panie i panowie, o to Metropolitan - kolor roku 2019, dedykowany tym, którzy... nie boją się barw!

Szarość zadedykowana tym, którzy nie boją się koloru? Brzmi paradoksalnie. Ellen O’Neill, Director of Strategic Design Intelligence koncernu Benjamin Moore & Co. – ta sama, która stoi za decyzją o ogłoszeniu intensywnej czerwieni Caliente kolorem roku 2018 – wyjaśnia jednak, że jedną z intencji jej zespołu łowczyń trendów było odsunięcie sławy koloru szarego jako „bezpiecznego” na bok i zwrócenie uwagi na wyjątkowe walory tej barwy.

.. Living Coral – poznaj kolor roku 2019 Pantone

.. Spiced Honey - kolor roku 2019 AkzoNobel. Z czym go łączyć?

Różne odcienie koloru szarego otaczają nas w takiej liczbie, że często nie zwracamy na nie dostatecznie bacznej uwagi. A warto! Kryje się bowiem wśród nich ogromne bogactwo odcieni, niejednokrotnie w interesujący sposób złamanych. Właśnie dlatego przy urządzaniu mieszkania tak trudno dobierać szarości ton w ton.

Metropolitan, kolor roku 2019. Jaki to odcień?

Metropolitan, kolor roku 2019, to szary w odcieniu srebrzystym, ale leciutko złamanym w stronę ciepłej palety barw. Elegancki i wyrafinowany, w dużych płaszczyznach okazuje się niezwykle kojący. Dlatego właśnie stworzy doskonałe warunki do kontemplacji i wypoczynku w salonie czy w sypialni.

Szary kolor roku 2019 chętnie wejdzie też w (udane!) związki z innymi modnymi kolorami, jak pudrowy róż, granat albo burgund. Świetnie wygląda w zestawieniu ze złotem. Intryguje w towarzystwie beży i rozbielonych brązów. Ponieważ zmienia się pod wpływem różnego rodzaju oświetlenia, obiecuje nawet kilka razy w ciągu dnia miło zaskoczy. Wyjątkowo atrakcyjnie prezentuje się w kontrastowych aspektach (mat-połysk). Zmienna faktura uwypukla jego szlachetny charakter.

Jak stosować kolor roku 2019 Metropolitan w mieszkaniu? Inspiracje w galerii: