Powstanie pierwszy na świecie hotel Louis Vuitton. Miejsce jest dość nieoczywiste

2022-11-22 9:41

Louis Vuitton to firma znana z tworzenia luksusowych towarów o nienagannym wzornictwie. Teraz poza projektowaniem ubrań, biżuterii czy mebli chce tworzyć również luksusowe przestrzenie i otworzyć swój pierwszy hotel w Paryżu.

Louis Vuitton, hotel zamiast biura
Autor: instagram.com/oilchmpanx, instagram.com/xh_buyer_vip

16 listopada tego roku Louis Vuitton w swojej paryskiej siedzibie otworzył LV Dream, wystawę, na której pokazane są kolekcje stworzone z różnymi artystami. Oprócz tego znalazł się tam sklep z czekoladą, pamiątkami i kawiarnia. 

Louis Vuitton, hotel zamiast biura

Teraz firma ma nadzieję, że w ciągu pięciu najbliższych lat uda się jej uruchomić pierwszy luksusowy hotel we Francji. Okazuje się, że miejsce będzie nieprzypadkowe. To biuro Michaela Burke'a, prezesa i dyrektora generalnego Louis Vuitton! Ponoć z jego okien rozpościerają się jedne z piękniejszych widoków na Paryż. Burke w wywiadzie dla portalu WWD wyznał, że to już pewne, że zostanie ono przekształcone w hotel, ponieważ ta przestrzeń może być dużo lepiej wykorzystana niż tylko jako przestrzeń biurowa.

Wszystkie szczegóły póki co jeszcze pozostają tajemnicą. Nie wiadomo ani kto zaprojektuje hotel, ani kto zajmie się renowacją budynku. Z pewnością jednak to będzie najmniejszym problemem dla firmy. Louis Vuitton od lat współpracuje z różnymi artystami, architektami i projektantami, tworząc chociażby wraz z nimi autorską kolekcję mebli, Objets Nomades. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje!

Louis Vuitton, Objet Nomades
Autor: facebook.com/theinteriordesignlab
Źródło: wwd.com, architecturaldigest.com

Przeczytaj również:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE