"Nasz nowy dom" zabiera uczestnikom domy po 2 latach? Katarzyna Dowbor komentuje

2023-02-03 13:34

Niedawno odbyła się uroczysta prezentacja wiosennej ramówki Polsatu. Na wydarzeniu obecna była również Katarzyna Dowbor, która od 10 lat prowadzi program "Nasz nowy dom". Dziennikarz zapytał Dowbor m.in., czy uczestnicy programu mogą po zakończeniu prac sprzedać wyremontowany dom. Odpowiedź jest zaskakująca!

Katarzyna Dowbor
Autor: instagram.com/katarzyna_dowbor_official

„Nasz nowy dom”: czy uczestnicy mogą sprzedać nieruchomość po remoncie?

Przypomnijmy, że w każdym odcinku programu "Nasz nowy dom" ekipa z Katarzyną Dowbor na czele remontuje jeden dom potrzebującej rodzinie. Zazwyczaj nieruchomości są w bardzo złym stanie, a ich właściciele nie mają środków finansowych, by zająć się remontem na własną rękę.

Widzowie programu z wypiekami na twarzy śledzą metamorfozy nieruchomości, a także reakcje bohaterów, gdy ponownie wracają do swoich domów – już w nowej odsłonie.

Oprócz wzruszeń i silnych emocji "Nasz nowy dom" generuje w widzach również mnóstwo pytań. Niektórzy widzowie powątpiewają, że ekipa remontowa jest w stanie uwinąć się z pracami w zaledwie 5 dni.

W poprzednim artykule pisaliśmy, jak do tych zarzutów ustosunkowała się Katarzyna Dowbor. Prowadząca wyjaśniła, jak przebiega proces metamorfozy i zdradziła, czy ekipa faktycznie pracuje tylko przez 5 dni.

Podczas prezentacji wiosennej ramówki Polsatu, KD odpowiedziała na inne pytanie dotyczące programu "Nasz nowy dom". Dziennikarz serwisu Pomponik zapytał ją o to, czy uczestnicy mogą bez problemu sprzedać świeżo wyremontowany przez produkcję dom.

„Nie można sprzedać” – odpowiedziała Katarzyna Dowbor. Po czym dodała, że zakaz obowiązuje tylko przez rok: „Jest podpisana umowa z rodziną, że co najmniej musi rok w tym domu mieszkać, bo my dla nich to robiliśmy. Potem to jest ich własność, więc mogą zrobić z tym, co chcą” – doprecyzowała prowadząca.

Katarzyna Dowbor ucina plotki o programie "Nasz nowy dom"

Podczas wywiadu Katarzyna Dowbor odniosła się również do innej kwestii. Gwiazda wspomniała, że podczas jednego ze spotkań z fanami, pewna kobieta zapytała ją, czy to prawda, że produkcja po 2 latach zabiera uczestnikom wyremontowany dom.

„Byłam zszokowana, że ktoś taką plotkę puścił, ponieważ nigdy w życiu cudzej własności byśmy nie zabrali. My wchodzimy jako goście, remontujemy i wychodzimy” – wyznała w rozmowie z Pomponikiem Katarzyna Dowbor.

Wychodzi na to, że fani programu, a także sami uczestnicy nie mają się, czym martwić. Nie warto też wierzyć plotkom krążącym w internecie.

Podsumowując, nieruchomość, nawet po remoncie pozostaje własnością uczestników programu. Mogą oni ją sprzedać, jeśli chcą, ale muszą z tym poczekać przynajmniej 12 miesięcy od zakończenia metamorfozy.

Źródło: se.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE