Ile naprawdę trwają remonty w "Naszym Nowym Domu"? Kasia Dowbor ujawnia prawdę

2023-02-01 11:19

W każdym z odcinków programu „Nasz nowy dom” ekipa budowlana ma tylko pięć dni na remont danego domu. Wielu widzów podaje w wątpliwość, że tak spektakularne metamorfozy są możliwe do wykonania w kilka dni. Prowadząca, Katarzyna Dowbor zdecydowała się wyjawić całą prawdę o programie.

katarzyna dowbor
Autor: instagram.com/katarzyna_dowbor_official

10 lat programu „Nasz nowy dom”

Katarzyna Dowbor jest związana z programem "Nasz nowy dom" od 10 lat. W ciągu dekady i 19 sezonów (20, jubileuszowy sezon będzie miał swoją premierę wiosną 2023) ekipa budowlana pod czujnym okiem Katarzyny Dowbor wyremontowała prawie 300 domów.

W każdym odcinku ekipa "Nasz nowy dom" pomaga wyremontować dom jednej rodzinie, która z różnych powodów mieszka w trudnych warunkach.

Bohaterowie show Polsatu najczęściej muszą mierzyć się z poważnymi wypadkami losowymi lub ciężkimi chorobami. Metamorfozy domów trwają 5 dni, a uczestnicy programu w tym czasie mieszkają w hotelu.

Katarzyna Dowbor wyjawiła prawdę o programie „Nasz nowy dom”

Część osób oglądających "Nasz nowy dom" powątpiewa, że tak spektakularne efekty można uzyskać po zaledwie 5 dniach prac budowlano-remontowych. W końcu widzowie nie wiedzą, ile tak naprawdę czasu minęło między wejściem ekipy do domu a końcem remontu. Łatwo jest przecież wyciąć odpowiednio poszczególne kadry i powiedzieć, że całość zajęła tylko kilka dni.

Do zarzutów postanowiła odnieść się Katarzyna Dowbor. W rozmowie z Pomponikiem prowadząca program wyjawiła całą prawdę o powstawaniu uwielbianego przez Polaków show.

Poza kamerami metamorfozy domów okupione są bardzo ciężką pracą zarówno ekipy budowlanej, jak i telewizyjnej:

- Jeśli praca idzie w miarę sprawnie, to po 10-12 godzinach ekipa idzie się przespać. Jeśli jest taka potrzeba, to część chłopaków zostaje i robią te wykończeniowe rzeczy, no tu trzeba zbić kołek, tu zawiesić obrazek… Oni w ogóle nie śpią, dopiero nad ranem wracają do domów. 12 godzin to taki standard, ale bywa też 15. Te 5 dni to czas ogromnego spięcia dla ekipy budowlanej, ale też filmowej. My jesteśmy podzieleni na dwie ekipy. Jedna ekipa pracuje ze mną, ale jest też tak zwana dwójka, która cały czas jest z ekipą remontową. My naprawdę więcej czasu spędzamy ze sobą na planie niż z naszymi rodzinami – wyznała Katarzyna Dowbor.

Zapytana o to, dlaczego już sama nie uczestniczy w pracach remontowych, jak miało to miejsce w początkowych edycjach, Katarzyna Dowbor odpowiada, że głównym powodem jest jej wiek, a także chęć zaopiekowania się bohaterami programu.

Źródło: interia.pl