Jak wyprosić gości z imprezy? Rozwiązania grzeczne oraz skuteczne

2022-01-20 16:37
Kobieta na imprezie
Autor: nicoletaionescu/Getty Images Jak wyprosić gości z imprezy? Poznaj grzeczne i skuteczne sposoby

Rola gospodarza na imprezie bywa czasami kłopotliwa. Z jednej strony chcesz zadbać o dobry nastrój i szampańską zabawę zaproszonych osób, z drugiej – musisz pilnować, by muzyka nie przeszkadzała zanadto sąsiadom, a twoi goście pozwolili ci pójść spać przed świtem. Co zrobić, gdy zaproszone grono nie ma ochoty na powrót do domu, a ty padasz z nóg? Oto niezawodne rozwiązania, jak wyprosić gości: grzeczne oraz skuteczne.

Spis treści

  1. Grzeczne sposoby na wyproszenie gości
  2. Atmosfera zamkniętego lokalu
  3. Sąsiedzka solidarność
  4. Sprowadź gości na ziemię
  5. Skuteczne sposoby na pozbycie się gości
  6. Bilet do domu – szerokiej drogi!
  7. Otwarte karty

Grzeczne sposoby na wyproszenie gości

Na początek warto spróbować delikatnego sposobu wyproszenia gości. Nie chcemy przecież, aby karnawałowa impreza w naszym domu poróżniła nas ze znajomymi. Miejmy nadzieję, że szybko odczytają naszą aluzję i pozwolą nam wreszcie odpocząć

Atmosfera zamkniętego lokalu

Ten trik opanowali do perfekcji kelnerzy i barmani, którzy prawdopodobnie każdego dnia muszą radzić sobie z ostatnimi gośćmi. Przesuwanie i odwracanie krzeseł, wynoszenie pustych butelek, informowanie o ostatnich zamówieniach – warto skopiować ten sposób. Zaproponuj ostatni toast – powiedz, że przygotowałaś specjalny trunek na tę chwilę. To na pewno osłodzi gorycz rozstania. Zacznij przesuwać meble, przywracając poprzednie ułożenie. Zapytaj kiedy następna impreza i zacznij już tworzyć wizję na ten temat. Wycisz muzykę lub zapytaj, czego twoi goście chcieliby posłuchać na koniec. A może dedykacja od ciebie? Z podziękowaniem za przemiły wieczór. Sprawiaj wrażenie, jakby za chwilę kończyła się twoja zmiana. Pamiętaj, nikt nie chce siedzieć w zamkniętym lokalu!

Sąsiedzka solidarność

Możesz poinformować znajomych o zasadach, jakie ustaliliście wspólnie z sąsiadami. Powiedz, że głośne imprezy są źle odbierane przez twoje otoczenie i sytuacja lekko wymknęła się spod kontroli. Wyłącz muzykę, ścisz maksymalnie głos i staraj się chodzić na palcach. Tak, jakby każdy szelest był przestępstwem. Z pewnością taka sytuacja szybko zmęczy rozbawione towarzystwo, a przy odrobinie szczęścia sprawi, że staną się senni i zamówią szybko taksówki.

Sprowadź gości na ziemię

Towarzystwo bawi się w najlepsze, jakby jutra nie było? Sprowadź ich na ziemię! Zapytaj, o której rozpoczynają następnego dnia pracę, czy to właśnie jutro jest ten obiad rodzinny, o którym wcześniej usłyszałaś, jak znosi samotność ich pies albo czy mają zaufanie do niani, z którą zostawili dziecko. Szybkie zderzenie z rzeczywistością i subtelne przypomnienie o obowiązkach na pewno pozwoli im lekko ochłonąć.

Skuteczne sposoby na pozbycie się gości

Niestety nie zawsze wystarczą delikatne sugestie. Czasem potrzebne są bardziej radykalne rozwiązania, które pozwolą pożegnać gości w kilka minut. Jeśli zdecydujesz się działać w sposób zdecydowany, nie rób sobie wyrzutów. Każdy ma prawo do odpoczynku, a dobry znajomy powinien to uszanować i grzecznie się pożegnać. Impreza jest nie tylko dla gości, ale także dla ciebie.

Bilet do domu – szerokiej drogi!

Czasem nie warto bawić się w podchody, tylko postawić sprawę jasno. Jeśli czujesz, że oczy same ci się zamykają, a nogi odmawiają posłuszeństwa, zawołaj wszystkich i powiedz, że powoli kończy ci się energia. Zapytaj, w jaki sposób twoi goście planują wrócić do domu i czy możesz im w tym pomóc. Powiedz, jakie są możliwości komunikacyjne o tej porze, które autobusy kursują i o jakiej godzinie odjeżdża ostatni tramwaj. Jeśli masz na to siłę, zaproponuj coś ciepłego do picia. Dzięki temu twoi znajomi poczują, że się o nich troszczysz i z pewnością nie będą mieli żalu o wcześniejsze zakończenie imprezy.

Otwarte karty

Jeśli wiesz, że twoi goście często miewają problem z rozstaniem, warto z góry ustalić, do której potrwa impreza. Możesz to zrobić wtedy, gdy umawiacie się telefonicznie albo wymieniając wiadomości. Jeżeli obawiasz się, że ktoś mógłby o tym zapomnieć, warto w trakcie trwania imprezy opowiedzieć o swoich planach na następny dzień i o konieczności wcześniejszej pobudki. Gdyby okazało się, że któryś z gości zignorował informację o godzinie zakończenia imprezy, koniecznie mu o tym przypomnij i powiedz, że nie możesz się już doczekać następnego spotkania.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022