Wybieramy krzesła do jadalni: każde krzesło inne czy w komplecie?

2018-05-30 14:38

Jakie krzesła do jadalni warto wybrać – w komplecie ze stołem czy nie? Wybór mamy bardzo szeroki zarówno jeśli chodzi o materiał, jak i o design. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest dobieranie krzeseł do jadalni „nie do pary”, czyli z różnych kompletów. Wymaga to jednak wyczucia i uwagi!

Spis treści

  1. Kolorowe krzesła do jadalni
  2. Rodzaje krzeseł do jadalni: materiały i kolory
  3. Czy krzesła do jadalni i hokery muszą tworzyć komplet?

Głównymi bohaterami aranżacji jadalni są stół i krzesła. Krzesła do jadalni, podobnie jak stół, stanowią wybór na lata, dlatego trzeba się dobrze zastanowić, jakie kupimy. Często mamy dylemat: lepsze będą drewniane krzesła do jadalni, a może krzesła tapicerowane? W jednym stylu i kolorze czy może z różnych kompletów? Tak naprawdę wszystko zależy od naszego charakteru i stylu panującego w mieszkaniu. W galerii zdjęć prezentujemy 16 pomysłów na ładne krzesła do jadalni.

Kolorowe krzesła do jadalni

Białe kuchnie zapanowały na dobre w naszych mieszkaniach: i tych w stylu nowoczesnym, i w stylu skandynawskim. Łącząc białą kuchnię z jadalnią, możemy zdecydować się na podobną stylistykę i kolorystykę albo też nieco "zaszaleć" i postawić na autorski, eklektyczny komplet krzeseł do jadalni. Jeśli np. mamy kilka krzeseł po rodzicach albo po babci lub po prostu lubimy przedmioty z duszą, fantastycznie będą wyglądały różne modele w jadalni na tle białej kuchni. Aby zadbać o ład przestrzenny, warto tak dobierać krzesła, by łączył je jakiś element wspólny - detal dekoracyjny, kolor czy materiał.

Sprawdź też: Kultowe krzesła w prawdziwych wnętrzach ZDJĘCIA >>>

 

Rodzaje krzeseł do jadalni: materiały i kolory

Krzesła, które wybieramy do jadalni, mogą być wykonane z przeróżnych materiałów. Mogą być to krzesła drewniane, metalowe, krzesła z tworzywa lub miękkie, tapicerowane. Krzesła tapicerowane będą pasowały do jadalni w stylu retro. Można też wybrać krzesła skórzane do eleganckiej jadalni. 

Stylowe krzesła ozdobione tapicerskimi gwoździami i pięknymi uchwytami czy pokrowcami nabierają specjalnego uroku w towarzystwie nawet prostego stołu. W zależności od ilości kolorów w kuchni lub salonie krzesła, które mają stać przy stole w jadalni, mogą być tapicerowane tą samą tkaniną lub różnymi.

Krzesła metalowe w jadalni świetnie wzbogacają styl industrialny. Krzesła do jadalni drewniane dopasują się do niezobowiązującego stylu nowoczesnego, a nawet retro. Pamiętajmy też, że możemy łączyć krzesła z taboretami i ławkami (w wąskich wnętrzach, mimo że to mało popularne w Polsce rozwiązanie, jest bardzo wygodne).

Czy krzesła do jadalni i hokery muszą tworzyć komplet?

Mogą, ale nie muszą. Nawet aranżacja jadalni jest ciekawsza, jeśli hokery przy barku i krzesła zdecydowanie się różnią. Warto wtedy tylko zadbać, by łączył je kolor lub materiał. Bo co za dużo, to niezdrowo! Zobaczcie różne aranżacje jadalni. Znajdziecie w nich masę ciekawych inspiracji.