20. grudnia. Zostały nam ostatnie zakupy spożywcze, choinka i jemioła. Może jeszcze coś?

2015-12-18 18:11 Monika Czerwińska-Konarska
Ostatnie zakupy przed Bożym Narodzeniem
Autor: Materiały prasowe firmy Na szczęście to juz ostatnie duże zakupy spożywcze przed Bożym Narodzeniem

Boże Narodzenie nadchodzi wielkimi krokami. Warto wykorzystać dzień wolny do kupna choinki i jemioły przy świetle dziennym. Przejrzyjmy też listę zakupów, którą zrobiliśmy na początku grudnia – pewnie coś się zmieniło. Może trzeba dokupić albo przygotować dodatkowy prezent?

Dzisiaj jest dobry dzień  do zrobienia ostatnich większych zakupów spożywczych przed świętami. Dzisiaj można zrobić zapas wody mineralnej, uzupełnić napoje, kupić suszone owoce do kompotu z suszu. Kupujemy także mięso na świąteczną pieczeń. Co to będzie w tym roku? Indyk, kaczka, gęś, szynka, schab? Pomysłów jest całe mnóstwo, każdy z nas ma jakiś ulubiony przepis na świąteczny specjał. A może wypróbujemy w tym roku coś nowego?

Zakupy świąteczne: jak się zorganizować

Przed wyjściem na ostatnie zakupy świąteczne warto przejrzeć listę zakupów, którą przygotowaliśmy na początku grudnia. Na pewno przyda się jej uaktualnienie, bo jakieś plany się zmieniły. Coś trzeba dokupić, z czegoś innego zrezygnowaliśmy. Zajrzyjmy jeszcze na wszelki do lodówki i do szafki z zapasami. Tak zorganizowani zwiększamy szanse uniknięcia stania w długich kolejkach do kasy tylko z jedną rzeczą. Potrafi to być irytujące, przyznacie? Dzisiaj też dobrze jest kupić mięso na świąteczne pieczyste i zamarynować. Jest mnóstwo przepisów na zalewy do mięsa, dodające smaku i kruchości. Pogoda o tej porze roku zazwyczaj pozwala na wystawienie naczynia na balkon (więcej miejsca w lodówce). Możemy także kupić dzisiaj rybę.

 

Choinka na Boże Narodzenie
Autor: IKEA

Zakupy świąteczne: kupujemy choinkę i jemiołę

Choinkę i jemiołę najlepiej kupować w ciągu dnia. Dlatego warto wykorzystać dzień wolny, kiedy dobrze widać kolory i pokrój roślin. Przy świetle dziennym łatwiej ocenić czy gałęzie są gęste i zielone, a nie pożółkłe. Nie musimy się także nigdzie spieszyć. Możemy spokojnie pooglądać i zdecydować. Świerk czy jodła?