Zielona łazienka: 30 sposobów aranżacji zielonej łazienki! INSPIRACJE

2015-06-05 13:07 Agnieszka Zawadzka

Zielona łazienka na 30 sposobów! W stylu nowoczesnym i retro, w wersji total i z wyłącznie zielonymi dodatkami. Jak urządzić wymarzoną zieloną łazienkę? Jest na to kilka sposobów. Zainspiruj się naszą GALERIĄ 30 POMYSŁÓW na zieloną łazienkę!

Zielony kolor w łazience przywołuje na myśl uczucie świeżości i relaksu. Jak umiejętnie operować kolorem zielonym w aranżacji łazienki by w pełni wykorzystać jego potencjał?

Zielona łazienka: wersja total czy akcenty?

Aranżacja łazienki w chłodnych kolorach zdecydowanie wpływa na odbiór jej gabarytów. Im ciemniejsze i bardziej intensywne odcienie we wnętrzu łazienki, tym optycznie zmniejszamy jej powierzchnię. Stosując matowe wykończenie ścian w łazience, dodajemy jej głębi. Ceramiczne i błyskotliwe zaś wykończenie glazury czy szklanej mozaiki optycznie "przybliży" nam ściany i zawęzi niewielką przestrzeń. Warto o tym pamiętać w momencie, gdy decydować się bedziemy na wybór farby do łazienki, czy elementów dekoracyjnych wykonanych z glazury bądź mozaiki.

Zielona łazienka: efekty specjalne

Zielonym kolorem w łazience uzyskać możemy naprawdę zróżnicowane stylistycznie efekty. Począwszy od zamglonych i przybrudzonych odcieni zielonego (kolory oliwkowe, pistacjowe, zielenie z rozbielonej palety kolorów  off white) w matowym bądź satynowym wykończeniu farby na ścianie, doskonale sprawdzą się w aranżacji łazienki w stylu angielskim, vintage czy ZEN.

Intensywne zielone fototapety ukryte pod szkłem lakobelu (np. na ścianie prysznicowej) z motywem przeskalowanych egzotycznych liści, wpiszą się w szalenie modny w tym sezonie motyw ogromnych kwiatów i roślin w aranżacji wnętrz. Motywy te można równiez przemycić w roli zasłony prysznicowej, ręczników czy dywanika łazienkowego. Wówczas zadbać jedynie musimy o jednolite i stonowane odcienie ścian i glazury, by mocny wzór nie przytłoczył wnętrza łazienki.

Nowoczesna zielona łazienka

Zielona łazienka w stylu nowoczesnym to proste, geometryzujące płytki - najlepiej wielkoformatowe. Czasem wystarczą dwie lub trzy i neutralne białe tło aby uzyskać spektakularny efekt. Wybierając na koncepcję aranacji zielonej łazienki opcję total, tj. zieleń zarówno na ścianach jak i podłodze, pokusić się możemy o ekstrawaganckie rozwiązania. Motyw barwnej mozaiki ułożony w układzie ombre na ścianach i podłodze (ciemniejszą barwą w przyziemiu, rozbieloną w stronę styku z sufitem), ciekawie zróżnicuje nam przestrzeń nawet niewielkiej łazienki. Wybierając mocne odcienie zieleni musimy się dobrze zastanowić, czy kolor za szybko nam się nie znudzi. Jesli nie jesteśmy tego pewni, postawmy w pierwszej kolejności na farbę. Gdy uznamy, że kolor zielony w łazience jest naszym ulubionym i "tym nie do znudzenia", pójdźmy o krok dalej i zainwestujmy w płytki bądź mozaikę w ulubionym odcieniu zieleni.

Zielona łazienka: naturalnie zielone dodatki

Kolor natury w łazience doskonale komponuje się z żywymi roślinami, dla których możemy wygospodarować dedykowany kącik (jeśli tylko nasza łazienka wyposażona jest w okno). Wilgoć i para, które na co dzień występują w łazience, doskonale wpływają na rośliny. Ustawione w ciekawej kompozycji (np. na półce z drabiny, w osłonkach z terakoty bądź w cynowych wiaderkach) stanowić będą bardzo atrakcyjną ozdobę wnętrza zielonej łazienki.