Wanna wolnostojąca i beton – nowoczesna łazienka w matowym wykończeniu

2018-08-03 18:26

Zamiast płytek na ścianach – beton, lustra i meble z frontami bez uchwytów. Oszczędna forma i… oszczędność czasu – w tak urządzonym wnętrzu łatwo utrzymać porządek. Przekonali się o tym Monika i Damian. Ich łazienka jest równie praktyczna, co efektowna.

Spis treści

  1. Wanna wolnostojąca w roli głównej
  2. Remont łazienki – kosztorys
  3. Więcej nowoczesnych aranżacji łazienek

– Przygotowaliśmy się do urządzania mieszkania. Damian przeglądał sterty gazet, wybierał interesujące rozwiązania, a ja zatwierdzałam pomysły. Na szczęście lubimy ten sam styl – mówi Monika. Podobne porozumienie połączyło właścicieli z Gabrielą Bartczak ze studia projektowego Design My Deer. – Wysłaliśmy jej zdjęcia, wypunktowaliśmy, na czym nam zależy – opowiada Monika. Prywatna łazienka, do której wchodzi się z sypialni gospodarzy, miała być nowoczesna, minimalistyczna i praktyczna. Pierwszy projekt, przygotowany przez Gabrielę, od razu przypadł do gustu właścicielom. – To było to! Zmieniliśmy tylko ceramikę z błyszczącej na matową – wyjaśnia pani domu.

..  Salon kąpielowy z dużą wanną, czyli dobry pomysł na łazienkę >>>

Wanna wolnostojąca w roli głównej

W łazience gwiazdą jest wanna wolnostojąca. Betonowy podest, na którym ją umieszczono, razem ze ścianą i sufitem (również wykonanym z betonu) wydzielają przestrzeń kąpielową. Duże lustro za wanną oraz drugie, na ścianie z umywalką, optycznie powiększają wnętrze. – Jedyny problem? Lustra nie mieściły się do windy i ekipa musiała się nieźle nagimnastykować, żeby wnieść je na piętro. Nie mogłam na to patrzeć – śmieje się Monika. – Poza tym wszystko poszło sprawnie. To zasługa Gabrieli, która doskonale odczytała nasze potrzeby, oraz świetnych fachowców. Nie mam do czego się przyczepić!

..  Beton dekoracyjny: 10 pomysłów na beton na ścianie! >>>

Wanna wolnostojąca i beton – nowoczesna łazienka w matowym wykończeniu

Autor: Mariusz Bykowski

Jaka armatura do minimalistycznej łazienki?

We wnętrzach w stylu minimalistycznym standardowe elementy wyposażenia, takie jak armatura czy ceramika, stają się głównymi punktami dekoracyjnymi. Dlatego tak istotny jest ich przemyślany dobór. W projekcie łazienki zdecydowałam się na wprowadzenie designerskiej serii baterii o nowoczesnej, organicznej linii. Dzięki równowadze elementów o różnych strukturach i natężeniu połysku (tutaj ceramika jest matowa) minimalistyczne wnętrza zamiast nudnych i pustych, stają się efektowne, eleganckie – mówi architektka Gabriela Bartczak.

Remont łazienki – kosztorys

wanna Marble+ Barcelona 156 BM, Omnires   4370 złbateria wannowo-natryskowa Ambienta, Kludi   3560 złumywalka, Luxum   5000 złbateria umywalkowa Ambienta, Kludi   739 złmiska WC ABC, Hidra Ceramica   890 złbidet ABC, Hidra Ceramica   940 złbateria bidetowa Ambienta, Kludi   780 złpłytki drewnopodobne, Designflooring   636 złoprawy wpuszczane Fusion (2 szt.), Chors   500 złoprawy natynkowe Optique ON (4 szt.), Chors   1720 zł

razem 19 135 zł

Więcej nowoczesnych aranżacji łazienek

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE