Nowoczesna łazienka: mała łazienka w wielkiej aranżacji - fornir i kamienne płytki

2015-08-13 14:14

Mała łazienka w wielkiej odsłonie. Nowoczesna łazienka, której aranżacja charakteryzuje się wysublimowanym połączeniem różnych materiałów i faktur. Projekt wnętrza, w którym obok ponadczasowego w odbiorze forniru, króluje chłód kamiennych płytek, a całość dopełniona została nowoczesną formą armatury łazienkowej. Prezentujemy projekt nowoczesnej łazienki, wobec której nie pozostanie obojętny żaden miłośnik nowoczesności we wnętrzu.

Spis treści

  1. Nowoczesna łazienka: fornir, kamienne płytki i nuta elegancji
  2. ZOBACZ: Eklektyczna łazienka według Arte Dizain Studio Architektoniczne

Nowoczesna łazienka charakteryzuje się niezwykle wyrazistą aranżacją. W małym wnętrzu zestawiono ze sobą różne faktury materiałów, które stanowią mocne i zdecydowane połączenie. Na pozór chłodne i może nieco mroczne wnętrze, w rzeczywistości jest odzwierciedleniem nowoczesności w... najnowocześniejszym wydaniu. Za projekt małej łazienki w stylu nowoczesnym odpowiada Arte Dizain Studio Architektoniczne.

Nowoczesna łazienka: fornir, kamienne płytki i nuta elegancji

Projekt łazienki zakładał aranżację wnętrza, które charakteryzowałaby wyrazista aranżacja i zdecydowane akcenty. Agnieszka Hajdas – Obajtek z Arte Dizain Studio Architektoniczne postawiła na połączenie klimatycznego i ponadczasowego w wyrazie forniru, ze zdecydowaną formą kamiennych płytek. W wykończeniu ścian łazienkowego wnętrza nie ograniczono się jednak wyłącznie do nich. W opozycji do wyrazistych kafli, staje ściana wyłożona wielkoformatowymi płytkami o fakturowanej powierzchni. Ponadto, chłód kamiennych płytek w małej łazience zostaje świetnie złamany dzięki postawieniu na fornirowaną zabudowę, w której ukryte zostały schowki i półki na niezbędne akcesoria łazienkowe.

ZOBACZ: Eklektyczna łazienka według Arte Dizain Studio Architektoniczne

Akcent przepięknego forniru został także przeniesiony na szafkę umywalkową, dzięki czemu aranżacja zyskuje na spójności. Strefę umywalkową, w której zaplanowano dwie duże miski umywalkowe, dopełnia ogromne lustro, w którym „przegląda się" oryginalny fornir. W kwestii armatury łazienkowej postawiono na nowoczesne formy, które stanowią idealne dopełnienie nietuzinkowej aranżacji. Zdecydowano się na wolnostojącą wannę, która została zaplanowana bezpośrednio pod oknem. Kropką nad i w aranżacji nowoczesnej łazienki jest charakterystyczna podłoga, która dodatkowo podkreśla mocny charakter wnętrza.

Zobacz więcej realizacji Arte Dizain Studio Architektoniczne