Nie wygląda, ale została zaprojektowana dla dzieci. Korzystają z niej dwie dziewczynki i są bardzo zadowolone

2023-07-21 13:57

Choć na taką nie wygląda, służy głównie dzieciom – siedmioletniej Zosi i trzy lata młodszej Basi. Ma wolnostojącą wannę w sam raz do nurkowania i schowek, w którym można ukryć się przed światem. Łazienka idealna na dziś, jutro i odległą przyszłość.

Spis treści

  1. I wanna i prysznic
  2. Podwójne umywalki
  3. Zobacz: Pomysłowe pokoje dla dzieci. Sypialnie na antresoli, piękne dodatki a pośrodku... łazienka

Przestronną, 11-metrową łazienkę przy pokojach dziecięcych, Kasia z Mateuszem od początku przeznaczyli dla córek. – Poprosiliśmy architektki ze studia Kreska o uwzględnienie w projekcie wolnostojącej wanny, której brakowało nam w poprzednim mieszkaniu, a także o wybranie jasnej palety barw i drobnych dziewczęcych akcentów – mówi pani domu.

I wanna i prysznic

– Przygotowane moodboardy i wizualizacje spodobały się rodzinie. A ponieważ nie musieliśmy wprowadzać większych przeróbek instalacyjnych, od razu mogliśmy przejść do prac wykonawczych – opowiada Katarzyna Fresel-Karwecka. Wraz z zespołem architektka zaprojektowała długą szafkę z dwoma umywalkami podblatowymi (wygodnymi dla dzieci). Na drugim końcu łazienki umieściła prysznic, wzdłuż dłuższej ściany – wannę, natomiast naprzeciwko niej, pod ścianą kolankową i za drzwiami o wys. 100 cm – zaaranżowała praktyczny schowek.

Łazienka dla dwojga to twoje marzenie? Inspirujące projekty nawet dla małego metrażu

Podwójne umywalki

Trochę stresu przysporzyły nam jedynie umywalki. Okazało się, że montażyści blatu przykleili je przodem do ściany i nic już nie można było z tym począć. Po otwarciu szafki widać teraz chropowatą część umywalki, której (z braku miejsca) nie można przysłonić blendą – wzdycha projektantka. Na szczęście rodzinie to nie przeszkadza. Zachwyt we wnętrzu budzą za to piękne granatowe fronty szafek.

Większe pole manewru
Katarzyna Fresel-Karwecka, Daria Pawlak, Anna Dobrowolska-Bilka, Kreska. Studio Projektowania Wnętrz, studio-kreska.pl
Katarzyna Fresel-Karwecka, Daria Pawlak, Anna Dobrowolska-Bilka, Kreska. Studio Projektowania Wnętrz, studio-kreska.pl

Duża łazienka daje więcej możliwości projektowych, jednak źle zaaranżowana może przytłaczać wolną przestrzenią. W prezentowanym wnętrzu zmieściłyśmy wannę wolnostojącą, prysznic, dwie umywalki z obszerną szafką, WC i bidet, a mimo to zostało nam sporo „oddechu”. Tapeta z motywami trójkątów i trapezów oraz płytki cegiełki typu metro pozwoliły uniknąć wrażenia smutnych białych ścian. Biało-czarne kafle stworzyły na podłodze efekt 3D. Natomiast mocne akcenty granatu i złota dodały łazience wyrazistości.

Łazienka z wolnostojacą wanną
Autor: Michał Skorupski
Kosztorys

szafka z blatem z konglomeratu na zamówienie 5500 zł

dwie umywalki Foster Duravit 1560 zł

dwie baterie umywalkowe Essence New Grohe 940 zł

wanna Ariane Roca 4700 zł

bateria wannowa Essence Grohe 2300 zł

miska WC Me by Starck Duravit 1100 zł

bidet Me by Starck Duravit 799 zł

bateria prysznicowa Essence Grohe 1399 zł

szklana ścianka Enterglass na zamówienie 1400 zł

posadzka Kerala Negro Vives 1144 zł

płytki cegiełki Biselado Blanco Fabresa 1700 zł

tapeta Art Deco Black & White Esta Home 190 zł

razem 22 732 zł

Zobacz: Pomysłowe pokoje dla dzieci. Sypialnie na antresoli, piękne dodatki a pośrodku... łazienka

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE