Łazienka dla dwojga to twoje marzenie? Inspirujące projekty nawet dla małego metrażu

2023-03-14 13:36

Poranny pośpiech, dzieci w domu albo po prostu… chęć bycia blisko siebie. Każdy z nas ma inny argument przemawiający za montażem dwóch umywalek w jednym pomieszczeniu. My dodajemy do nich jeszcze swój: pięknie się prezentują.

Łazienka
Autor: serwis prasowy marki Opoczno Na zdj. kolekcje płytek creamicznych Metro i Meet Me marki Opoczno.

Umywalki dla dwojga. Kiedyś można było uznać je za fanaberię, a dziś powoli stają się normą. Pozwalają nam oszczędzać czas, ułatwiają codzienne życie. Dwie pojedyncze albo jedna długa podwójna – co wybierzesz?

Jeśli łazienka nie należy do największych lub ma więcej użytkowników, warto zdecydować się na drugie rozwiązanie, które zajmuje mniej miejsca i pozwala korzystać z umywalki nawet trzem osobom. Dla dzieci lepiej sprawdzą się modele nasadzane lub wpuszczane w szafkę (dopasowane do wymiarów mebla) niż nablatowe okrągłe (większe ryzyko zachlapania łazienki).

Wśród umywalek pojawiło się sporo ciekawych wzorów i odcieni – głębokie miski z coraz cieńszymi ściankami, asymetryczne, o opływowych kształtach. Z ceramiki, stali, kompozytu, szorstkiego kamienia. Już niekoniecznie śnieżnobiałe. Często z domieszką beżu, miedziane, szare, czarne albo białe od wewnątrz, a kolorowe na zewnątrz.

W JEDNEJ LINII

Długa podwójna umywalka, dopasowana kształtem do szafki, to gwarancja porządku optycznego. Wykonana z kamienia lub konglomeratu, z wysokim rantem, będzie ozdobą każdej strefy mycia. Jej proste kształty warto zrównoważyć asymetrią lub krągłościami, np. luster, baterii, lamp.

Łazienka
Autor: serwis prasowy marki Giera Design Na zdj. lustra Dolio, gieradesign.pl.

TREND NA OKRĄGŁO

Proste rozwiązania i styl country nigdy nie wyjdą z mody. Świadczy o tym aranżacja markiIb Laursen – z dwoma okrągłymi umywalkami nablatowymistojącymi na plastrze drewna (wyciętego wzdłuż pnia). Lustro? Wystarczy jedno, pośrodku. Dzięki temu będzie okazja do przytulenia się do partnera lub dziecka myjącego obok zęby.

Łazienka
Autor: serwis prasowy marki IB Laursen

RUSZ W BLADY RÓŻ

Jeden z subtelniejszych kolorów tego roku dotarł też do łazienek. Różowe umywalki nablatowe znajdziemy m.in. w ofertach HushLab, Villeroy & Boch, Ravon, Rea. Jak widać w aranżacji marki Norsu Home, dobrze im zwłaszcza w towarzystwie złota, bieli i jasnej szarości.

Łazienka
Autor: serwis prasowy marki Norsu

DLA MAŁYCH I DUŻYCH

Gdy domownicy różnią się wzrostem, dobrym rozwiązaniem jest montaż umywalek na innych poziomach. Taki „schodek” (poza względami praktycznymi) dynamizuje aranżację.

Łazienka
Autor: serwis prasowy marki Kaldewai Na zdj. wyżej umywalki z linii Puro marki Kaldewei, wpuszczane w blat, ze stali emaliowanej, wiele kolorów do wyboru.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE