Mała biała łazienka na poddaszu. Jak zaprojektować łazienkę ze skosem? Drewno i rośliny ocieplają wnętrze

2023-09-28 12:16

Naturalne materiały dają nieskończenie dużo możliwości zaprojektowania intrygującego wnętrza. I przyjaznego, co w łazience ma szczególne znaczenie – mówi Magda. Łazienka jest nieduża, więc Magda postawiła na biel. Zielone rośliny i drewniane dodatki ocieplają jasne wnętrze.

Spis treści

  1. Łazienka z prysznicem
  2. Łazienka na poddaszu
  3. Wymiana instalacji
  4. Rośliny w łazience, drewniane dodatki
  5. Masz ochotę na zabawę? Rozwiąż quiz: jak się mieszkało w czasach PRL-u

Łazienka z prysznicem

To druga łazienka w domu rodziców Magdy. W pierwszej mieści się wanna, dlatego tym razem architektka zaplanowała kabinę prysznicową. Obszerną, z bardzo niskim brodzikiem, by z czasem, gdy gospodarze będą starsi, nic nie utrudniało im wejścia pod natrysk.

Łazienka na poddaszu

Magda mieszka teraz ok. 200 km od domu rodzinnego, ale często do niego przyjeżdża. W trakcie odwiedzin zaprojektowaną przez siebie łazienkę i sąsiadującą z nią sypialnię ma do swojej dyspozycji. Pomieszczenia zostały wygospodarowane z nieużywanej części poddasza, więc przed urządzeniem wymagały gruntownego remontu, m.in. docieplenia dachu.

Wymiana instalacji

W łazience trzeba było udrożnić przewody wentylacyjne, bo kawki urzędując w nich przed laty, zupełnie je zatkały. Konieczna okazała się również wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej oraz starego żeliwnego grzejnika pod oknem. Teraz jest płaski przy drzwiach, pełni jednocześnie funkcję suszarki.

Zobacz także: Nowoczesna łazienka w wanną wolnostojącą. Wymarzone domowe spa Eweliny

Rośliny w łazience, drewniane dodatki

Sanitariaty Magda ustawiła wzdłuż jednej ściany. Dzięki temu nie lawiruje się między sprzętami, bo ciąg komunikacyjny jest szeroki, wygodny. W łazience od progu czuje się pogodny, przytulny nastrój. Przyczyniają się do tego rośliny i dominujące w aranżacji bambusowe drewno.

Łazienka
Autor: Monika Filipiuk-Obałek Stojak na papier toaletowy – IKEA, bambusowe kubiki – IKEA; świeczka zapachowa – Home & You
Sprytny trik glazurnika
MAGDALENA KRUPOWICZ Pracownia Wnętrz Naturalnych instagram.com/naturalnewnetrza/ e-mail: naturalnewnetrza @gmail.com tel.: 790 511 918
Magdalena Krupowicz, Pracownia Wnętrz Naturalnych, instagram.com/naturalnewnetrza/

Naklejony na ścianę dekoracyjny motyw z płytek jest wypukły, a ta różnica wysokości obu powierzchni nie sprawia dobrego wrażenia. Fachowcy starają się ładnie wykończyć krawędzie takich kafli, malując je w kolorze tła lub fugi, lecz niewiele to zmienia. Na dodatek farba na krawędziach się wyciera i szybko zbiera się na nich kurz. Dlatego w swojej łazience zastosowałam rozwiązanie, dzięki któremu płaszczyzny płytek i ściany są zlicowane. Nie jest to trudne, pod warunkiem, że glazurnik ma wprawę. Po naklejeniu na ścianie kafli docina się do nich płytę gipsowo-kartonową. Następnie płytę mocuje się do ściany. Naklejane elementy można zlicować za pomocą grubszej lub cieńszej warstwy kleju.

Łazienka
Autor: Monika Filipiuk-Obałek

Przeczytaj także: Łazienka z wanną i prysznicem. Jest wyjątkowa, nie tylko dzięki tapecie

Masz ochotę na zabawę? Rozwiąż quiz: jak się mieszkało w czasach PRL-u

Quiz. Jak się mieszkało w czasach PRL-u?

Pytanie 1 z 11
Co w latach 80. przeważnie zdobiło ściany polskich przedpokoi?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE