Mała biała łazienka na poddaszu. Jak zaprojektować łazienkę ze skosem? Drewno i rośliny ocieplają wnętrze

2023-09-28 12:16

Naturalne materiały dają nieskończenie dużo możliwości zaprojektowania intrygującego wnętrza. I przyjaznego, co w łazience ma szczególne znaczenie – mówi Magda. Łazienka jest nieduża, więc Magda postawiła na biel. Zielone rośliny i drewniane dodatki ocieplają jasne wnętrze.

Spis treści

  1. Łazienka z prysznicem
  2. Łazienka na poddaszu
  3. Wymiana instalacji
  4. Rośliny w łazience, drewniane dodatki
  5. Masz ochotę na zabawę? Rozwiąż quiz: jak się mieszkało w czasach PRL-u

Łazienka z prysznicem

To druga łazienka w domu rodziców Magdy. W pierwszej mieści się wanna, dlatego tym razem architektka zaplanowała kabinę prysznicową. Obszerną, z bardzo niskim brodzikiem, by z czasem, gdy gospodarze będą starsi, nic nie utrudniało im wejścia pod natrysk.

Łazienka na poddaszu

Magda mieszka teraz ok. 200 km od domu rodzinnego, ale często do niego przyjeżdża. W trakcie odwiedzin zaprojektowaną przez siebie łazienkę i sąsiadującą z nią sypialnię ma do swojej dyspozycji. Pomieszczenia zostały wygospodarowane z nieużywanej części poddasza, więc przed urządzeniem wymagały gruntownego remontu, m.in. docieplenia dachu.

Wymiana instalacji

W łazience trzeba było udrożnić przewody wentylacyjne, bo kawki urzędując w nich przed laty, zupełnie je zatkały. Konieczna okazała się również wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej oraz starego żeliwnego grzejnika pod oknem. Teraz jest płaski przy drzwiach, pełni jednocześnie funkcję suszarki.

Zobacz także: Nowoczesna łazienka w wanną wolnostojącą. Wymarzone domowe spa Eweliny

Rośliny w łazience, drewniane dodatki

Sanitariaty Magda ustawiła wzdłuż jednej ściany. Dzięki temu nie lawiruje się między sprzętami, bo ciąg komunikacyjny jest szeroki, wygodny. W łazience od progu czuje się pogodny, przytulny nastrój. Przyczyniają się do tego rośliny i dominujące w aranżacji bambusowe drewno.

Łazienka
Autor: Monika Filipiuk-Obałek Stojak na papier toaletowy – IKEA, bambusowe kubiki – IKEA; świeczka zapachowa – Home & You
Sprytny trik glazurnika
MAGDALENA KRUPOWICZ Pracownia Wnętrz Naturalnych instagram.com/naturalnewnetrza/ e-mail: naturalnewnetrza @gmail.com tel.: 790 511 918
Magdalena Krupowicz, Pracownia Wnętrz Naturalnych, instagram.com/naturalnewnetrza/

Naklejony na ścianę dekoracyjny motyw z płytek jest wypukły, a ta różnica wysokości obu powierzchni nie sprawia dobrego wrażenia. Fachowcy starają się ładnie wykończyć krawędzie takich kafli, malując je w kolorze tła lub fugi, lecz niewiele to zmienia. Na dodatek farba na krawędziach się wyciera i szybko zbiera się na nich kurz. Dlatego w swojej łazience zastosowałam rozwiązanie, dzięki któremu płaszczyzny płytek i ściany są zlicowane. Nie jest to trudne, pod warunkiem, że glazurnik ma wprawę. Po naklejeniu na ścianie kafli docina się do nich płytę gipsowo-kartonową. Następnie płytę mocuje się do ściany. Naklejane elementy można zlicować za pomocą grubszej lub cieńszej warstwy kleju.

Łazienka
Autor: Monika Filipiuk-Obałek

Przeczytaj także: Łazienka z wanną i prysznicem. Jest wyjątkowa, nie tylko dzięki tapecie

Masz ochotę na zabawę? Rozwiąż quiz: jak się mieszkało w czasach PRL-u

Quiz. Jak się mieszkało w czasach PRL-u?

Pytanie 1 z 11
Co w latach 80. przeważnie zdobiło ściany polskich przedpokoi?