Białe meble łazienkowe IKEA. Łazienka stylowa i z pomysłem!

2013-06-17 11:21 Berenika Ziemkiewicz

Chcesz wykorzystać w aranżacji meble łazienkowe IKEA? Łazienka w białych kolorach będzie dobrym rozwiązaniem. Biel powiększa wnętrze, jest optymistyczna, daje wrażenie świeżości. Do różnych odcieni białego wszystko pasuje. Proponujemy materiały, meble łazienkowe z IKEA i dekoracje, którymi stworzysz styl w białej łazience. Zobacz zdjęcia w galerii - inspiracje - jak urządzić małą łazienkę.

Przygotowaliśmy mały pokaz, jak najłatwiej i najszybciej zmienić wystrój białej łazienki. Do aranżacji łazienki wykorzystaliśmy meble łazienkowe IKEA Flärenoraz naklejki ścienne.

IKEA: łazienka z pomysłem

Te ostatnie robią furorę w dekoracji wnętrz. Wykonane są z matowej folii samoprzylepnej, więc wilgoć im nie szkodzi. Naklejenie wzoru na ścianie nie jest pracochłonne. Trzeba odkleić papier podkładowy, przyłożyć arkusz do ściany, docisnąć wzór do podłoża i wyrównać miękką szmatką. Po oderwaniu przezroczystej folii transportowej z wierzchu mamy gotową dekorację do łazienki.

Szafki łazienkowe - IKEA i nie tylko

Proponujemy nietypowe meble łazienkowe. Wiejska szafka odnowiona białą bejcą (lub nowa stylizowana) wniesie do nowoczesnej białej łazienki powiew skandynawskiego stylu. Drewno może być wykończone także olejem. Do umywalki dobierz blat z kamienia lub konglomeratu w ciepłym beżowym kolorze oraz podobne dodatki. Nie obawiaj się niestandardowych rozwiązań w aranżacji łazienki.

Sprawdź tez:

Dodatki do łazienek: akcesoria i dodatki IKEA

Projekt łazienki z prywatną galerią plakatu

Biała łazienka z drewnianą ścianą

W białej łazience (chociaż niekoniecznie w tzw. mokrych strefach) możesz wykorzystać panele z litego drewna lub lakierowanego MDF-u. Dokładnie polakierowane będą odporne na działanie wilgoci. Można układać elementy różnej wielkości, przyklejając je do tynkowanych ścian lub przykręcając do płyt gipsowo-kartonowych. Takich paneli nie znajdziesz w marketach budowlanych, musisz je zamówić u stolarza.