Projekt łazienki na poddaszu. Pokój kąpielowy stworzony do relaksu

Aranżacja łazienki na poddaszu jest bardzo kobieca i subtelna. Białe meble i sprzęty ładnie wyeksponowano na tle wzorzystych płytek i ścian w kolorze szarego błękitu idealnie współgrającego z widocznym za oknem dachowym niebem. Zobaczcie jak urządzić pokój kąpielowy na poddaszu!

Wnętrze z widokiem na niebo
Wnętrze z widokiem na niebo
Wnętrze z widokiem na niebo
Wnętrze z widokiem na niebo
Wnętrze z widokiem na niebo

Łazienka - pozornie duża, w rzeczywistości niewielka i trudna do urządzenia, ale mimo wszystko właśnie taka, jak miała być – stworzona do relaksu. Z niebem zaglądającym przez okno, wymarzoną wygodną wanną i fotelem, na którym można przysiąść podczas urodowych rytuałów. Dodajmy jeszcze pastelowe ściany i płytki z wyraźnym wzorem. Oto przepis na romantyczną łazienkę stworzoną do relaksu.

Projekt łazienki z wolnostojącą wanną na poddaszu

Romantyczna łazienka z oknem była marzeniem właścicielki. Dlatego specjalnie podzieliła przestrzeń na antresoli w swoim nowym mieszkaniu tak, żeby pomieszczenie przeznaczone na pokój kąpielowy miało dostęp do naturalnego, dziennego światła. Szczególnie zależało jej na dwóch rzeczach: żywych roślinach i wannie wolnostojącej. Technicznym przygotowaniem projektu zajęła się architektka Ewa Dziurska z DekorProjekt. Bez jej pomocy byłoby trudno – podłoga ma ponad 10 m², ale powierzchnia użytkowa wnętrza  to niespełna 5 m² – wszystko przez skos. Udało się zmieścić pod nim toaletę, a bezpośrednio pod połaciowym oknem – fotel. Nie mogło go zabraknąć, ponieważ właścicielka traktuje tę łazienkę jako prywatny pokój kąpielowy, przeznaczony głównie do wieczornego relaksu (szybki poranny prysznic bierze na ogół w drugiej łazience). A skoro relaks, to musiała się też pojawić wygodna wanna. Magda wybrała model pasujący do delikatnie stylizowanej konsoli z umywalką.

Czytaj też: Projekt łazienki z wolnostojącą wanną

 

 Projekt łazienki na poddaszu

Fot. Bernard Białorucki

Styl retro w łazience: wanna, niebieskie ściany i płytki cementowe

Wzorzyste  patchworkowe płytki, błękit na ścianach i wanna są pomysłami samej właścicielki. Aby zrównoważyć ich dekoracyjność właścicielka wybrała delikatne wyposażenie w kolorze białym. Na blacie stylizowanej konsoli i pod niskim skosem ustawiła rośliny, które zawsze chciała mieć w łazience. Poszukiwania wanny idealnej trochę trwały. Kiedy właścicielka wreszcie trafiła na model z podwyższonym oparciem pod plecy, wiedziała, że to ta. Dodatkowym atutem była stylizowana forma doskonale pasująca do wizji całego wnętrza. W stonowanej aranżacji łazienki na poddaszu jedynym mocnym akcentem jest wieszak na ręczniki w formie drabiny. To jedyna czarna rzecz w tym pomieszczeniu. Przyciąga uwagę, ale nie dominuje wystroju.

Czytaj też: Czarna ściana w łazience na poddaszu

 Projekt łazienki na poddaszu

Fot. Bernard Białorucki

Łazienka z wanną na poddaszu: KOSZTORYS

płytki Manises, Geotiles     2400 zł
wanna Lili, Balexim     2390 zł
bateria wannowo-natryskowa Vigo, Cersanit  379 zł
umywalka, Cersanit     ok. 300 zł
bateria umywalkowa Vigo, Cersanit     349 zł
miska WC Debba, Roca     405 zł
lampa wisząca Orientalic, Castorama     103 zł
plafon Alvia, Castorama      49 zł
fotel Fiber, Muuto, anotherdesign.pl     1256 zł

Razem      ok. 7631 zł

cover
M jak Mieszkanie

Ocena: 0
Zdjęcia: Bernard Białorucki

POLECANE ARTYKUŁY