Czego najczęściej brakuje w łazience? Miejsca na kosmetyki! Okazuje się, że dobry projekt łazienki to podstawa.

Dobry projekt łazienki zakłada nie tylko to, że nasza łazienka będzie ładna. Powinien zawierać pomysł na wygodne miejsce do odkładania najbardziej potrzebnych kosmetyków i akcesoriów do łazienki. Projekt łazienki powinien uwzględniać możliwość wygodnego odłożenia mokrych butelek czy tub, zwłaszcza przy umywalce i w kabinie prysznicowej. Zobaczcie zdjęcia z realizacji dobrych projektów łazienek.

Półki wnękowe i szuflady w łazience
Półki w stylu loft
Półki w ścianie prysznicowej
Półki w ścianie nad wanną
Półki wnękowe w łazience

Co powinien zawierać dobry projekt łazienki? To proste. Łazienka powinna być piękna i wyjątkowa. Ale jeśli nie będziemy mieli gdzie odłożyć mokrych kosmetyków używanych podczas każdej toalety, to nawet najpiękniejsza łazienka nie spełni naszych oczekiwań. Wiadomo, że każdy kto chociaż raz w życiu sprzątał łazienkę będzie dążył do tego żeby jak najwięcej kosmetyków było schowanych w szafkach lub szufladach. Ale każdy z nas ma kilka kosmetyków po które sięgamy mokrymi rękoma i chcemy mieć możliwość odłożenia ich bez niepotrzebnego chlapania podłogi i innych mebli. Sprawdźmy czy nie tworzą się naturalne wnęki powstałe z zabudowy stelaży podumywalkowych lub instalacji sanitarnych.

Projekt łazienki: miejsce na kosmetyki przy umywalce

O znalezienie miejsca na najczęściej używane kosmetyki przy umywalce w nowoczesnej  łazience jest stosunkowo łatwo. Jeśli umywalka umieszczona jest na szafce sporo dłuższej niż umywalka wykorzystujemy jej blat. Jeśli nie ma miejsca na blat wykorzystajmy na kosmetyki miejsce nad zabudową stelaża do powieszenia umywalki w formie wygodnej półki pod lustrem lub wnęki. Projektując wnękę sprawdźmy wysokość najczęściej używanych kosmetyków. Idealnym miejscem do kosmetyków po które sięgamy suchymi dłońmi są oczywiście szuflady w szafkach pod umywalką lub szafki umieszczone w zasięgu wyciągniętej ręki.

Projekt łazienki: wygodne miejsce na kosmetyki w kabinie prysznicowej

Dużo trudniej jest o dobry pomysł na miejsce do odłożenia szamponów czy mydła w kabinie prysznicowej. Zwłaszcza tej małej. Bardzo niewygodnie jest odkładać kosmetyki na podłogę, zwłaszcza wtedy kiedy każdy z domowników korzysta z innych, odpowiednich tylko dla niego. Przydają się wtedy ładne wnęki, wyprofilowane tak by woda swobodnie spływała fugami. Dobrym pomysłem jest podświetlenie takich wnęk wodoszczelnymi oprawami. Wtedy wnęki stają się dodatkową ozdobą kabiny prysznicowej w nowoczesnej łazience. Możemy je wyłożyć tymi samymi płytkami, które są na ścianach lub samą wnękę wyłożyć kontrastową mozaiką. Możemy też zastosować szkło. O wnęki w kabinie prysznicowej łatwiej jest gdy montujemy podtynkowe baterie.

Projekt łazienki: miejsce na kosmetyki przy wannie

Przy wannie najłatwiej odstawiać najpotrzebniejsze kosmetyki na jej rancie. Czasem jednak mamy miejsce na wygodną horyzontalną wnękę wzdłuż całej wanny, czemu nie skorzystać z takiej możliwości?

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Andrzej Szandomirski

POLECANE ARTYKUŁY