Właścicielkami 60-metrowego mieszkania na warszawskiej Pradze są dwie siostry. W aranżacji wnętrza projektantka starała się dopasować każde pomieszczenie do stylu życia właścicielek. Siostry są niezwykle energicznymi fankami sportów. Nad wodą uprawiają wakeboarding, w górach snowboard, zaś w mieście jeźdżą na rowerze. I tak powstało eko wnętrze z charakterem. Gdyby miały określić jego styl, nazwałyby go skandynawsko-surferskim. Prezentujemy małą łazienkę, która harmonijnie wpisuje się w styl mieszkania.

Aranżacja małej łazienki: pozorna prowizorka

W mieszkaniu pojawiają się meble wykonane z palet oraz skrzynek - aranżacja ma nie tylko nowoczesny charakter, ale także designerski wyraz. We wnętrzu nie bez powodu pojawiły się meble z odzysku: stolik i łóżko z palet, półki ze skrzynek.

Zobacz też: Aranżacja wnętrza z meblami z palet i skrzynek >>>

Przedmioty z recyklingu wpisują się w styl surferów – tłumaczy właścicielka. By mała łazienka wpisała się w klimat mieszkania, projektantka wybrała płytki podłogowe i fronty mebli przypominające płytę wiórową. W aranżacji łazienki postawiono na dwa kolory: biały i beżowy. Biały tynk dekoracyjny na ścianie łazienki został zaimpregnowany żywicą – matową, bezbarwną, odporną na wilgoć. Na szczególną uwagę w aranżacji małej, beżowej łazienki zasługują fronty szafek, swoim wyglądem przypominające płytę wiórową. Ciekawy element stanowi także delikatny, graficzny wzór jodełki na płytkach łazienkowych, zastosowanych przy umywalce. W małej łazience kilka elementów zaskakuje, np. oryginalny grzejnik dekoracyjny i głowa hipopotama dekorują kącik toaletowy.