Granatowo-złota łazienka: baśniowa aranżacja pokoju kąpielowego

2018-01-25 18:16 Matylda Gruman

Z tego wnętrza z żalem się wychodzi! W granatowo-złotej łazience panuje przytulna atmosfera – pobudzająca wyobraźnię, przenosząca myślami do innej rzeczywistości. A wszystko dzięki tapecie z motywem statków latających oraz stylizowanej armaturze w kolorze starego złota.

– Przede wszystkim zamieńmy miejscami miskę WC z umywalką. To niedobry pomysł, żeby toaleta znajdowała się na wprost wejścia do łazienki – zaproponowała projektantka Daria Szczepanik. – A może przeniesiemy jeszcze pralkę do kuchni? Zyskamy więcej miejsca na ładną szafkę umywalkową – argumentowała. Justyna, właścicielka, w pełni zgodziła się z architektką, przedstawiła jej też swoją wizję wnętrza.

Łazienka dla marzycielki

– Mam naturę marzycielki. Zdarza mi się odpływać, zanurzać w myślach, czasami zupełnie nie z tego świata. Poprosiłam więc o zaaranżowanie łazienki jak bajkowego pokoju kąpielowego, trochę w stylu glamour – mówi właścicielka. Tapeta Machine Volante marki Cole & Son od razu przypadła Justynie do gustu. – Początkowo planowałyśmy położyć ją na jednej ścianie, ale uznałyśmy, że przyda się więcej. No i jest! Króluje na dwóch płaszczyznach – dodaje. – Ważną kwestią było wybranie osoby, która fachowo naklei tapetę. Na szczęście udało się znaleźć profesjonalistę – wspomina Daria.

Wyszło perfekcyjnie, nie widać łączeń rolek. – Jeden z moich znajomych zapytał nawet, czy sama malowałam balony – śmieje się Justyna. Poniżej tapety, do wysokości 105 cm, ściany zdobią jasne podłużne płytki, wykończone górnymi i dolnymi cokołami. Ładnie kontrastują z granatowym, jednym z ulubionych kolorów właścicielki.

..  Kolor granatowy we wnętrzach – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ >>>

Tapeta w łazience – czy to dobry pomysł?

Na przestrzeni lat utarł się schemat, że tapeta w łazience ze względu na wilgoć i sposób czyszczenia, nie ma racji bytu. Nic bardziej mylnego. Wystarczy wybrać odpowiedni produkt – z powłoką chroniącą przed wodą i środkami chemicznymi. Przykładowo tapeta winylowa charakteryzuje się cienką, lekko połyskliwą powłoką, zapewniającą wysoką odporność na zarysowania. Z kolei tapeta z włókna szklanego swoją strukturą przypomina tkaninę o różnej grubości oraz splocie i układzie włókien. Jest wodoodporna, wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

..  Wybieramy tapety do łazienki – porady, inspiracje, ZDJĘCIA >>>

Aranżacja łazienki – KOSZTORYS

wanna Modo, Koło   700 zł

umywalka Style, Koło  400 zł

bateria wannowo-prysznicowa Art Deco, Omnires  1000 zł

bateria umywalkowa Art Deco, Omnires  600 zł

szafka umywalkowa, na zamówienie  4500 zł

tapeta Machine Volante, Cole & Son  1600 zł

płytki ścienne Liberty Alzata Avorio, Cisa Ceramiche  5000 zł

płytki podłogowe Ashwood, Ceramika Gres  500 zł

miska WC GAP, Roca  500 zł

kinkiet, Mored  319 zł

lustro, na zamówienie  400 zł

razem  15 519 zł

Zobacz więcej projektów pięknych pokojów kąpielowych!