Dorota Gardias remontuje stuletnią chatę. Pochwaliła się łazienką i nietypową dekoracją

2023-02-09 11:17

Dorota Gardias pochwaliła się w swoich mediach społecznościowych, że remontuje stuletni dom we wsi Chlewiska. Łazienka jest już gotowa, a dziennikarka zdecydowała się pokazać ją w całej krasie. Uwagę zwraca dekoracja, która pojawiła się zaraz obok wanny.

Dorota Gardias
Autor: instagram.com/dorotagardias

Jeden dom Dorota Gardias ma już na Wilanowie. Kolejny znajduje się we wsi Chlewiska nad rzeką Świnką, w woj. lubelskim, na Roztoczu. Dlaczego akurat tam?

- Na Roztoczu u babci Janiny spędzałam swoje wakacje. Biegałam boso po tej wsi, która jeszcze miała kamienistą drogę, chodziłam z babcią na grzyby, jedliśmy młode ziemniaki z koperkiem i sosem z kurek, nie zapomnę tego smaku do końca życia - powiedziała w rozmowie z “Faktem” Dorota Gardias. 

To właśnie na Roztoczu prezenterka kupiła działkę i to na niej stanie jej nowy dom. Póki co remontuje stuletnią chatę. Z kolei w stodole zostanie stworzone miejsce, w którym cała rodzina będzie mogła wspólnie biesiadować. W koordynowaniu prac Dorocie pomagają jej bracia.

“Od czasu do czasu pokazuję wam miejsce bliskie mojemu sercu, wieś Chlewiska. Zamarzyłam stworzyć tam miejsce, gdzie będę uciekać od miejskiego zgiełku do przyrody, pięknych wspomnień i gdzie łatwo odnaleźć równowagę wśród roztoczańskich pól i lasów.

Krok po kroku budujemy. Tworzymy i strasznie się cieszymy, ponieważ to daje nam mnóstwo radości. Pierwszy dom ( 100-letni) już prawie gotowy. Stodoła, ta moja wymarzona już jest. Na wiosnę wyrośnie drugi domek. Powoli, powoli do celu. Oto pierwsze efekty, jak wam się podoba łazienka.” - napisała na Instagramie.

Wygląda na to, że dom będzie można w przyszłości wynająć, co potwierdziła sama prezenterka w jednym z komentarzy w swoich mediach społecznościowych.

Jak wygląda łazienka Doroty Gardias? Stare spotyka nowe

Jak widać praca wre, ponieważ Gardias pokazała już w pełni urządzoną łazienkę. Dziennikarska wybrała nietypowe połączenie. Jedna ze ścian jest w całości obita drewnem i przypomina oryginalną ścianę chaty. Drewno jednak zostało wyczyszczone i z pewnością zaimpregnowane, by chronić je przed wilgocią.

Dorota Gardias
Autor: instagram.com/dorotagardias

W pozostałej części pomieszczenia ułożono szare płytki, zarówno na ścianach, jak i na suficie. Pod oknem stanęła wanna wolnostojąca, a ponieważ pozwolił na to metraż, również w środku zmieścił się też prysznic. 

Dorota Gardias
Autor: instagram.com/dorotagardias

Dorota Gardias do całości dobrała srebrne baterie i dodatki. Zestawiła je z drewnianym blatem pod umywalką i niebanalną dekoracją koło wanny, która przypomina całkiem spory konar z korzeniami. Ten został ozdobiony delikatnymi światełkami. Podoba się wam?

Przeczytaj również:

Źródło: Fakt.pl