Biała łazienka z drewnem: aranżacja w stylu eko

2015-06-03 18:08

Biała łazienka z drewnem jest nowoczesna i łatwa do sprzątania. Prawdziwe drewno imitują podłoga z paneli i meble, które wprowadzają do białego wnętrza łazienki ciepło i styl eko. W aranżacji łazienki o pow. około 5 m2 nie zapomniano też o roślinach.

Spis treści

 1. Biała łazienka aranżacja
 2. Biała łazienka: dobry projekt wnętrza
 3. Praktyczna biała łazienka: drewno w aranżacji
 4. Biała łazienka: wanna z parawanem
 5. Biała łazienka z drewnem: kosztorys

Właściciele najlepiej czują się we wnętrzach inspirowanych stylem eko i skandynawskim, dlatego ich mieszkanie jest jasne, urządzone z przewagą bieli i drewna. Projekt białej łazienki z drewnem wykonany przez Hannę Talarek z In Out Studio Projektowe konsekwentnie utrzymuje tę stylistykę. Powierzchnia prezentowanej na zdjęciach łazienki wynosi około 5 m2.

Biała łazienka aranżacja

Biała łazienka z drewnem jest nowoczesna, ale i przytulna. Zadbano w niej także o wygodę. Właściciele chcieli, żeby w białej łazience łatwo było utrzymać porządek. Pralkę ukryli w szafie. Marzyli o połączeniu drewna z bielą, więc płytki i szkło w strefach mokrych łazienki zestawili z meblami o ciepłym odcieniu drewna. Nie zrażeni brakiem okna, wprowadzili tu też roślinę w doniczce. I to właśnie dwa elementy w aranżacji białej łazienki szczególnie przyciągają wzrok: oryginalna umywalka nablatowa oraz żywe rośliny. Sansewieria nie jest szczególnie wymagająca, ale jak wytrzymuje w łazience bez okna? Właściciele mają dwie identyczne rośliny, które co tydzień wymieniają – jedna wędruje na słoneczny parapet, druga do specjalnej wnęki na obudowie toalety. 

Biała łazienka: dobry projekt wnętrza

Podczas aranżacji białej łazienki ważne było poprawienie proporcji wnętrza, pierwotnie sprawiającego wrażenie długiego i wąskiego. Okazało się, że wystarczy zmienić układ funkcjonalny w łazience, odrobinę przesunąć drzwi (by obok nich zmieścić meble) i wprowadzić kilka optycznych trików, żeby kształt łazienki stał się harmonijny. Szafka umywalkowa mogła mieć tylko 40 cm głębokości, ale udało się dobrać do niej pełnowymiarową umywalkę, której krawędź jest wysunięta poza linię frontów. Górne szafki łazienki wyposażono w przesuwne lustrzane fronty, co wizualnie poszerza łazienkę. Efekt lekkości i przestronności w aranżacji białej łazienki z drewnem wzmacnia mleczne szkło umieszczone na ścianie między górnymi i dolnymi szafkami oraz na obudowie stelaża toalety. Poziome chromowe listwy pomiędzy płytkami nad wanną również optycznie poszerzają wnętrze łazienki.

Praktyczna biała łazienka: drewno w aranżacji

Chociaż właściciele lubią naturalne drewno w aranżacji wnętrz, w urządzaniu łazienki przeważyły względy praktyczne i ekonomiczne. Meble łazienkowe wykonane na wymiar są oklejone imitującym dębowe drewno laminatem, a podłogę pokrywają winylowe panele, niedrogie, łatwe w montażu i odporne na wilgoć, które również do złudzenia przypominają drewno. Meble łazienkowe powstały na zamówienie, zaprojektowane tak, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Szuflady pod umywalką pozwalają ukryć kosmetyki i ręczniki. Jednak głównym, bardzo pojemnym schowkiem jest sięgająca do sufitu szafa, kryjąca za frontem także pralkę.

Biała łazienka: wanna z parawanem

Prysznic z deszczownicą został umieszczony w wannie za szklanym parawanem. Dzięki temu właściciele mogą się cieszyć z zalet podwójnego rozwiązania, a w dalszej perspektywie możliwość korzystania z wanny ułatwi im pielęgnację dzieci.

Biała łazienka z drewnem: kosztorys

Prezentujemy wyposażenie białej łazienki z drewnem wraz z kosztorysem. Razem koszt urządzenia łazienki o pow. około 5 m2 wyniósł 16 930 zł.

 • wanna Saniform Kaldewei, Wodny Świat 1100 zł
 • kolumna wannowa Darling Omnires, Wodny Świat 1700 zł
 • parawan nawannowy Radaway Carena, Wodny Świat 1000 zł
 • umywalka La Fontana Art Ceram, Wodny Świat 1000 zł
 • bateria umywalkowa Darling Omnires, Wodny Świat 400 zł
 • płytki do łazienki ścienne Bianco Brillo, Euro Ceramika 900 zł
 • panele podłogowe PVC, Gerflor 500 zł
 • WC Scarabeo Next, Wodny Świat 1600 zł
 • stelaż Koło, Wodny Świat 500 zł
 • meble łazienkowe i mleczne szkło, mebleeska.pl 5460 zł
 • oświetlenie Squares Aquaform, immag.pl 800 zł
 • zwisy Cableone, cablepower.pl 270 zł
 • pralka Beko, Saturn 800 zł
 • grzejnik łazienkowy Angus, tanie-grzanie.net 900 zł
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE