BIAŁA ŁAZIENKA: bo najlepsze są najprostsze rozwiązania

2014-05-14 17:46 Agnieszka Zawadzka

Biała łazienka to idealne rozwiązanie dla niezdecydowanych: ponadczasowa, łatwa w pielęgnacji i zawsze modna. Jak dodać białej łazience charakteru, lekkości i przytulności? Jak zaaranżować białą łazienkę by nabrała rodzinnego klimatu?

Jeśli już podczas planowania remontu łazienki kuszą nas zarówno wściekle soczyste kolory kafelków, jak i ultra spokojne beże łagodnych gresów, postawmy na klasykę. Biel to zawsze dobry kolor w łazience. Standardowo biała ceramika łazienkowa nawiązuje do czystości i porządku. Dlaczego by nie przenieść tego wrażenia na ściany i podłogę? Biała łazienka zawsze wygląda świeżo. Przełamana zaś gdzieniegdzie soczystym kolorem rozwesela i stwarza radosną atmosferę.

Biała łazienka: bo najlepsza jest prostota

W białej łazience triumfuje geometryczna prostota. Ogromny pokój kąpielowy wydaje się większy niż w rzeczywistości dzięki lustrzanej tafli na niemal całą ścianę. Biała, betonowa wylewka na podłodze ujednolica przestrzeń i nie stwarza sztucznych podziałów (jak to ma miejsce w przypadku fug). Drobna, biała mozaika delikatnie połyskuje na wszystkich ścianach, będąc główną ozdobą wnętrza i jednocześnie równoważąc gładką powierzchnię podłogi. Szafka pod umywalki, mimo pokaźnych rozmiarów, wygląda lekko, bo została podwieszona, a przestrzeń pod nią pozostała pusta. Jest to rozwiązanie także funkcjonalne, gdyż ułatwia mycie podłogi i zachowanie czystości w każdym kącie przestrzeni białej łazienki. Otwarte, niedomknięte przestrzenie łazienki w połączeniu z bielą ścian i podłogi wypełniając wnętrze białej łazienki światłem i oddechem. Wrażenie przestrzenności  potęguje zdwajające to zjawisko ogromne lustro bez ram. Przezroczysty fotel-krzesło znakomicie wtapia się w aranżację, stanowiąc jednocześnie lekką ozdobę i funkcjonalne siedzisko.

Biała łazienka: kolor nie przeszkadza

Kolor w białej łazience nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Musi być jednak przemyślany i dość konsekwentny. Biała łazienka jest wspaniałym pretekstem do sezonowej zmiany dekoracji i tonacji wnętrza łazienki. Drobne zabiegi, takie jak zmiana koloru ręczników, mydła czy zasłonek potrafią odzwierciedlić nasz nastrój i fascynację zupełnie innymi odcieniami. Biała baza wystroju łazienki daje pełne pole do popisu w aranżacji sezonową dekoracją. Bez kosztownego skuwania kafelków...