Aranżacje łazienek na poddaszu: 13 pomysłów na urządzenie łazienki pod skosem

2014-07-15 14:51

Jak zaaranżować łazienkę na poddaszu tak, by była wygodna w użytkowaniu i funkcjonalna? Urządzanie łazienki na poddaszu to o wiele większe wyzwanie, niż planowanie jakiegokolwiek innego pomieszczenia pod skosami. Nie jest to jednak niemożliwe! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by z powodzeniem stworzyć komfortową i klimatyczną łazienkę pod skosami.

Spis treści

  1. Łazienka ze skosem: odpowiednie rozplanowanie to podstawa
  2. Kabina prysznicowa w łazience ze skosem
  3. Łazienka ze skosem: aranżacja łazienki na poddaszu

Łazienka ze skosem wcale nie musi być ciasna i mało funkcjonalna. Dobry, przemyślany projekt i odrobina wyobraźni w zupełności wystarczą do urządzenia wygodnej, a zarazem praktycznej łazienki na poddaszu. W galerii zdjęć prezentujemy 11 inspiracji na łazienki na poddaszu.

Łazienka ze skosem: odpowiednie rozplanowanie to podstawa

Tworząc projekt łazienki ze skosem, przede wszystkim trzeba kierować się potrzebą dopasowania wysokości urządzeń i mebli do wysokości danego punktu w pomieszczeniu. Powierzchnia podłogi nie jest najważniejszym czynnikiem, ponieważ może okazać się, że pomieszczenie przeznaczone na łazienkę ma podłogę o powierzchni 10 m2, ale tylko 6 m2 stanowi pełnowartościową powierzchnię powyżej 190 centymetrów. Dotyczy to każdego wnętrza pod skosami, jednak łazienka to szczególny przypadek, gdyż większość znajdujących się w niej urządzenia montuje się na stałe.

Kabina prysznicowa w łazience ze skosem

Dlatego też, jeśli chcesz, by twoja łazienka ze skosem wyposażona była w kabiną prysznicową, pamiętaj, że wymaga ona wysokiej przestrzeni – miejsce, w którym postawisz natrysk powinno mieć około 210 centymetrów wysokości. Najczęściej takim miejscem jest przestrzeń najbardziej oddalona od ścianki kolankowej (to ściana poddasza, ustawiona nad ścianami zewnętrznymi domu na wieńcu stropowym ostatniej kondygnacji), na przykład przy drzwiach do łazienki.

W podobnym miejscu powinno się również ustawiać wannę, z kolei na toaletę i umywalkę możesz przeznaczyć miejsce, gdzie wysokość stropu jest nieco mniejsza. Przestrzeń pod skosami wykorzystaj na ustawienie mebli o niskiej zabudowie – komódki na ręczniki czy półki na kosmetyki.

Łazienka ze skosem: aranżacja łazienki na poddaszu

Nie masz pomysłu na łazienkę ze skosem? Skorzystaj z naszych podpowiedzi i zobacz pomysły na aranżację łazienki na poddaszu!

Łazienka na poddaszu