Te kuchnie są teraz najmodniejsze. Sprawdziliśmy! Poznaj kultowe aranżacje kuchni nowoczesnych

2024-05-27 15:47

Pełne wyrazistych faktur i wzorów, ryflowanych frontów szafek i nowoczesnych rozwiązań. Takie kuchnie są modne w 2024 roku. Projektanci zwracają również uwagę na ekologię. W nowoczesnej kuchni spotkamy dużo inteligentnych rozwiązań, naturalnych materiałów i czerni. Sprawdź w naszej galerii ZDJĘĆ, jak powinna wyglądać modna i funkcjonalna kuchnia.

Spis treści

  1. Kuchnia 2024 - co będzie modne?
  2. Modne kolory do kuchni
  3. Nowoczesna kuchnia jest ekologiczna

Kuchnia 2024 - co będzie modne?

Kuchnia, często określano sercem domu powinna być zaaranżowana tak, aby pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Dzięki temu unikniemy zagracenia przestrzeni. Już w 2023 roku modne stało się wybieranie mebli, które sięgają do samego sufitu. Pozwoli nam to w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. 

Oprócz kwestii praktycznych, kuchnia powinna nam się po prostu podobać. Urządzanie mieszkania wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego warto dopasować styl do naszych preferencji. Pod uwagę dobrze jest wziąć także aktualne trendy. Co będzie modne w 2024 roku?

- Kontynuowane będą także niektóre trendy kuchenne 2023, takie jak czyste i minimalistyczne projekty, pozbawione bałaganu. Kuchnie będą eleganckie i uporządkowane. Wciąż można spodziewać się naturalnych barw i elementów, takich jak kamień, marmur, drewno i rośliny, które stworzą organiczną atmosferę - czytamy na blogu viverto.pl.

Modne kolory do kuchni

Kolorystyka w kuchni ma kluczowy wpływ na panujący w niej klimat. W najnowszych aranżacjach spotkamy żywe, intensywne kolory takie jak:

  • granat,
  • mięta,
  • butelkowa zieleń,
  • czerwień,
  • magenta
  • i terakota.

Wciąż modne są również kuchnie o ciepłej, kremowej barwie lub czerni w wydaniu monochromatycznym. Oba rozwiązania będą prezentować się niezwykle elegancko. Poza tym, pastele są świetnym tłem do dalszej aranżacji. Optycznie powiększają przestrzeń i sprawiają wrażenie czystości. Dla ocieplenia można wybrać do kuchni drewniany stół i dodatki.

To samo tyczy się bieli, którą możemy ożywić cieplejszymi dodatkami. Możemy połączyć ją z czernią, szarością, odcieniami drewna i pastelami. Na topie nadal są monochromatyczne stylizacje - w tym przypadku poeksperymentuj z fakturami. Zwróć uwagę, aby struktura frontów kuchennych była inna niż blatów i płytek na ścianie. Całość dopełnij dodatkami - dywanem z juty, lampami z tkanymi kloszami, obrazami i zasłonami z grubej tkaniny.

W 2023 roku królowały matowe kuchnie. I chociaż powierzchnie z połyskiem wizualnie powiększą niewielki metraż, bywają niepraktyczne. Na tego typu meblach bardziej widać wszelkie odciski i zabrudzenia. Możemy się spodziewać, że w 2024 roku fronty z matowym wykończeniem wciąż będą na topie.

Czytaj także:

Nowoczesna kuchnia jest ekologiczna

Kuchnia w 2024 roku ma być również ekologiczna. Zważając na to, że zużywamy w niej zwykle najwięcej z całego mieszkania wody i prądu, warto zadbać o pożyteczne rozwiązania.

Na rynku dostępne są energooszczędne sprzęty, które poznamy po oznaczeniu - literze A oraz plusach. Jak informuje westwing.pl, im jest ich więcej, tym urządzenie zużywa mniej prądu.

- Jeśli wahasz się między płytą grzewczą elektryczną a indukcyjną wybierz tą drugą – szybko się nagrzewa i dzięki temu krócej pracuje. Staraj się zmywać naczynia w zmywarce – zużywa znacznie mniej wody niż podczas mycia ręcznego, zwłaszcza gdy włączysz program eko - podpowiada westwing.pl.

Myjąc naczynia ręcznie w zlewie, warto nalać do niego odpowiednią ilość wody i zamknąć odpływ. To lepsze rozwiązanie niż pozostawianie odkręconego kranu. 

Pamiętać należy także o segregacji odpadów. Na rynku dostępne są zestawy koszy, które możemy zamontować w szafce pod zlewem. Kolejnym rozwiązaniem - jak czytamy na stronie kuchenny.com.pl, jest zastosowanie systemu wysuwnego lub systemu wysuwno-uchylnego.

- Przy otwarciu frontu kosz wyjeżdża z szafki (w systemie wysuwno-uchylnym dodatkowo uchyla się), zapewniając tym samym szybki i łatwy dostęp do pojemnika. Sortowniki mają w zestawie pokrywę montowaną w szafce, którą możemy wykorzystać jako półkę na akcesoria. Sortowniki uchylne mogą składać się z jednego lub więcej pojemnika - informuje serwis kuchenny.com.pl.

Rozwiązaniem, które będzie najbardziej praktyczne jest podział na większy kosz na frakcję suchą oraz mniejszy. Może być z własną szczelną pokrywą, na zmieszane, mokre odpady.

Zobacz: Nasz Nowy Dom, Guzów. Metamorfoza domu Niny. Ekipa musiała się pozbyć szczurów! Mamy zdjęcia przed i po remoncie