Projekt kuchni na wysoki połysk: wnętrze z miłości do art deco

2015-02-08 17:45 Anna Rychlewicz

Projekt kuchni z zamiłowania do stylu art deco. Wygodne, ponadczasowe i eleganckie wnętrze urzekające śmiałością aranżacji. Efektowne połączenie klasycznej czerni i uniwersalnej bieli, z fornirowymi elementami na wysoki połysk. Funkcjonalna, wygodna i przestrzenna kuchnia, będąca wizytówką wnętrz domu. Reprezentacyjne wnętrze, które zostało otwarte na ponadczasową jadalnię. Czy taka mieszkanka może być absolutnie idealna? Jak najbardziej! Prezentujemy projekt kuchni innej od wszystkich, za który odpowiada GSG STUDIO | INTERIORS & DESIGN.

Założeniem projektowym była aranżacja kuchni, która jest jednym z najważniejszych wnętrz domu. Reprezentacyjne wnętrze, otwarte na ponadczasową jadalnię i dostępne bezpośrednio z poziomu holu to swoista wizytówka domu i przestrzeń będąca królestwem prawdziwej pasjonatki zdrowego stylu życia i zdrowej kuchni. Prezentujemy projekt kuchni, która zaskakuje odważnym połyskiem, delikatnie złagodzonym czystą bielą.

Projekt kuchni: na styku stylów

Kuchnia została pomyślana jako swoista wizytówka domu, która jest bezpośrednio dostępna z poziomu holu, a dodatkowo została otwarta na strefę jadalnianą. Z uwagi na to, projekt kuchni powinien być odpowiedzią na aranżację pozostałych wnętrz domu i stanowić z nimi spójną aranżacyjne i stylistycznie całość. Postawiono więc na ponadczasową elegancję, w której dominuje symetria i harmonia. Projekt wnętrz będący odpowiedzią na zamiłowanie do stylu art deco i zafascynowanie lekką stylistyką glamour, urzeka naturalnym pięknem i elegancją. Dbałość o każdy najmniejszy detal aranżacji sprawia, że nawet delikatne zamiłowanie do luksusu, zyskuje tutaj niebanalną i urzekającą prostotą formę.

Aranżacja kuchni na wysoki połysk

W projekcie kuchni dominuje kuchenna zabudowa, która została wykonana na zamówienie. Jej stylistyka przywodzi na myśl zamiłowanie do stylu klasycznego, ale z wyraźną inspiracją art deco. We wnętrzu króluje wysoki połysk fornirowanych frontów wysokiej zabudowy, którą przepięknie równoważy czysta biel w niskiej części mebli. Te, zostały dopełnione eleganckim czarnym granitem, z którego wykonane zostały kuchenne blaty. Nad wyspą kuchenną uwagę przykuwa kultowy pochłaniacz marki Elica, który pełni jednocześnie funkcję żyrandola. Idealnym dopełnieniem całości aranżacji są duże kafle z czarnym akcentem, włoskiego producenta Gardenia Orchidea, które stanowią efektowne wykończenie podłogi zarówno w części kuchennej, jak i jadalnianej.

Kuchnia z jadalnią według projektu GSG Studio

Aranżacja jadalnia wyróżnia się ponadczasową elegancją, która przejawia się w najdrobniejszych detalach. Centralnym jej punktem jest oryginalny stół marki Almi Decor z dębowym blatem i delikatnymi nogami. Na co dzień, złożony pozwala na zaoszczędzenie miejsca w jadalni i nadania jej należytej przestronności, a w razie konieczności - możliwe jest rozłożenie mebla, który ugości aż 12 osób. Znakomitym dopełnieniem przepięknego stołu są zaprojektowane przez architektów i wykonane na zamówienie tapicerowane krzesła z kołatkami i ćwiekami. W aranżacji strefy jadalnianej uwagę zwracają także dwa efektowne żyrandole, które zapewniają idealne doświetlenie tej strefy we wnętrzu. W nawiązaniu do projektu kuchni, zaprojektowana została także przepiękna konsola na stalowych nogach, którą wykonano z forniru lakierowanego na wysoki połysk. Całość aranżacji jadalni domykają długie, opadające na podłogę zasłony, które stanowią element ocieplający wizualnie całość.

Kontakt z pracownią:

GSG STUDIO | INTERIORS & DESIGN
Aleje Zwycięstwa 267
81-526 Gdynia / Orłowo
gsgstudio.pl

Inne realizacje pracowni GSG STUDIO | INTERIORS & DESIGN