Biała kuchnia, czyli białe ściany, białe meble kuchenne i dodatki w kolorze bieli. Neutralna przestrzeń bez wyrazu czy szykowne wnętrze? Kolor biały jest ponadczasowy i uniwersalny. Lubi łączenia z innymi kolorami, ale idealnie czuje się również w swoim własnym towarzystwie. Świetnie sprawdzi się w projekcie kuchni, gdzie doda jej dodatkowego szyku i stylu.

Projekt kuchni: kolorowo czy monochromatycznie?

Przygotowując projekt kuchni, częstym dylematem jest jej kolorystyka. Zdecydować się na gładką i białą zabudowę kuchenną czy może zaszaleć z kolorem? Pozostać wiernym jednej barwie czy przełamać wnętrze kolorowymi dodatkami? Tak naprawdę wszystko zależy od naszych oczekiwań i upodobań. Warto jednak zaznaczyć, że to biel jest nieprzemijającym trendem w aranżacji wnętrz i nic nie zapowiada jej końca. Biała kuchnia jest ponadczasowa i idealnie sprawdzi się w każdej aranżacji. Projekt kuchni, w której króluje biel jest idealnym rozwiązaniem do przestrzeni otwartych. Jeśli zdecydujemy się na połączenie kuchni z salonem, czy też otworzenie jej na jadalnię, biała zabudowa będzie idealnym rozwiązaniem. Nie będzie wysuwała się na plan pierwszy aranżacji, a jednocześnie zadecyduje o wielkiej klasie i stylu kuchennego wnętrza. Kuchnia, w której rządzi biel jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko do otwartych przestrzeni mieszkalnych, ale także do małych wnętrz. Jak wiadomo, biel optycznie powiększa wnętrze i nadaje mu lekkości

Biała kuchni: nowocześnie czy rustykalnie?

Kolor biały jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się w absolutnie każdej aranżacji. Pięknie zaprezentuje się w nowoczesnych i stylowych wnętrzach, ale równie dobrze wkomponuje się w sielską aranżację w stylu rustykalnym czy prowansalskim. W pierwszej aranżacji najczęściej ujrzymy połyskliwe fronty kuchennej zabudowy, która wykończona będzie szkłem czy kamieniem. W kuchennym wnętrzu królować będą wówczas proste formy i geometryczne kształty. Taka aranżacja bardzo często kojarzyć się będzie z chłodnym i niepraktycznym wnętrzem. Wbrew pozorom przestrzenie, w których dominuje biel są to wnętrza niezwykle ciepłe i przytulne. Najlepszym tego dowodem są kuchnie utrzymane w nieco bardziej sielskiej stylistyce. Wnętrze w stylu prowansalskim czy rustykalnym to zdobione fronty oraz dekoracyjne uchwyty. Często dopełnieniem uroczej stylistyki wnętrza prowansalskiego i kolorystycznym przełamaniem będą drewniane blaty, które dodadzą urządzanej przestrzeni wyjątkowego charakteru.