Aranżacja kuchni: kolory w kuchni czy kolorowa zabudowa kuchenna? INSPIRACJE!

Kolorowa zabudowa kuchenna, czy to dobry pomysł? Czy kolory w kuchni się sprawdzą? Może lepiej wybrać tylko kolorowe ściany? To zależy co lubimy i jaki mamy temperament. Jeśli rano potrzebujemy pozytywnego doładowania może kolorowa zabudowa kuchenna będzie właśnie dla nas?

Zabudowa kuchenna w kolorze turkusowym
Spokojna szarość i energetyczny żółty w kuchni
Kolorowe dodatki w kuchni
Biała kuchnia na tle czarnej cegły
Zabudowa kuchenna w energetycznym kolorze żółtym

Dlaczego aranżacja kuchni jest tak ważna? Dlaczego długo zastanawiamy się nad kolorami w kuchni? Czy lepsza będzie biała kuchnia, drewniana czy może kolorowa zabudowa kuchenna? Kuchnia jest sercem domu. Stąd tyle pytań i wątpliwości. Bo to w kuchni przygotowujemy posiłki dla całej rodziny. I w kuchni spotykamy się podczas śniadania lub podczas przygotowywania kolacji, po powrocie do domu. To w kuchni najczęściej omawiamy mijający dzień lub zaczynamy snuć plany na wakacje. A gdzie kończy się większość domowych spotkań z przyjaciółmi? Oczywiście w kuchni!

Aranżacja kuchni: a może kolorowa zabudowa kuchenna?

Najczęściej wybieramy białe kuchnie lub drewniane. Pewnie dlatego, że wydają nam się stylistycznie bezpieczne. Szczególnie w mieszkaniach i domach, w których przez dłuższy czas nie planujemy remontu. Jednak czasem mamy ochotę na zmiany, potrzebujemy wnętrz optymistycznych. Kolorowa zabudowa kuchenna, wprawiająca od rana w dobry nastrój będzie idealna. Lakierowany mdf lub folie PCV dają mnóstwo możliwości aranżacji kolorowej zabudowy kuchennej. Możemy wzbierać pomiędzy frontami szafek w kolorach pastelowych i nasyconych, wykończonych matowo lub błyszczących. Kolorowa zabudowa kuchenna to także część frontów drewnianych, część kolorowych.

Więcej: kuchnia w stylu industrialnym

Aranżacja kuchni: kolory w kuchni to też kolorowe ściany

Kolory w kuchni to nie tylko kolorowa zabudowa kuchenna. To także kolorowe ściany i dodatki dekoracyjne. Dla tych, którzy nie są do końca przekonani do kolorowej zabudowy kuchennej dobrym pomysłem są kolorowe ściany. Jest to opcja dająca możliwość szybkiej i niedrogiej zmiany aranżacji kuchni. Biała kuchnia na tle czarnej cegły w stylu industrialnym lub różowej ściany na pewno będzie inna niż u większości naszych znajomych, jednocześnie zmiana koloru ściany będzie możliwa w czasie jednego weekendu. Jeszcze innym pomysłem na kolory w kuchni są kolorowe dodatki dekoracyjne. Tak naprawdę kolorowymi dodatkami może zdefiniować styl kuchni. Możemy wprowadzić elementy stylu industrialnego z surowym metalem, rustykalnego z drewnem w roli głównej lub retro w odcieniach różu i mięty.

Zobacz: cegła w kolorze czarnym

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Michał Przeździk-Buczkowski

POLECANE ARTYKUŁY