10x elegancka nowoczesna kuchnia. Piękne inspiracje do kuchni ZDJĘCIA

Nowoczesna kuchnia może czasem sprawiać odrobinę laboratoryjne wrażenie. Ale to tylko pozory, bo nowoczesna kuchnia może być tak zaprojektowana, aby jej funkcjonalność nie zaburzała wysokiej estetyki wnętrza. Nowoczesna kuchnia: zobacz pomysły i inspiracje.

Nowoczesna kuchnia z grafiką
Nowoczesna kuchnia - jak ją urządzić?
nowoczesna kuchnia
nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia z fornirowaną ścianą

Nowoczesna kuchnia sprawdzi się nie tylko w nowoczesnej aranżacji mieszkania. Zdarza się bowiem, że nowoczesna kuchnia jest jedynym pomieszczeniem w tym stylu, a reszta wnętrz w mieszkaniu jest klasyczna.

Takie połączenie nie wyklucza się pod warunkiem, że nowoczesna kuchnia jest oddzielona na przykład od salonu, a style wnętrz nie przenikają się.

Nowoczesna kuchnia: styl i szyk

Nowoczesna kuchnia w swojej aranżacji stawia na minimalizm i prostotę, a wszystko to okraszone dobrym smakiem. Czasem nowoczesna kuchnia może nawet sprawiać wrażenie wnętrza zbyt sterylnego, w którym nic się nie dzieje. Ale to tylko pozory. Prawda jest jednak, że wnętrza w takim stylu stawiają na porządek i minimalizm.

Nowoczesna kuchnia: stal i blask

W nowoczesnej kuchni najczęściej króluje połysk. Błyszczy się ultranowoczesny okap kuchenny, połyskują kuchenne blaty – na przykład z marmuru. Światło odbijają także fronty kuchennych szafek oraz szkło, które często jest stosowane w aranżacjach nowoczesnej kuchni.

Meble w nowoczesnej kuchni są proste i dość minimalistyczne. Nie wyklucza to jednak ich funkcjonalności i dobrego przechowywania, ponieważ nowoczesna kuchnia – poza aspektem pięknej aranżacji – zwykle jest też bardzo funkcjonalna.

Nowoczesna kuchnia: sprawdzi się kolor

Czerń i biel to kolory często spotykane w nowoczesnej kuchni. jeszcze częściej możemy spotkać ich kontrastowe połączenie, poprzetykane zimnym błyskiem chromu i szkła.

W nowoczesnej kuchni sprawdzą się także wyraziste kolory jak czerwień, żółty czy niebieski. Ciekawe także, że nowoczesna kuchnia nie wyklucza klasycznego materiału jakim jest drewno. Zdobi ono szafki, ściany, a nawet podłogę w nowoczesnej kuchni. W połączeniu z drewnem główną rolę grają wówczas dodatki.

Aranżacje kuchni nowoczesnych: inspiracje

NIE PRZEGAP

Nowoczesna kuchnia: postaw na wyspę

Nowoczesna kuchnia wyposażona jest w wyspę lub półwysep przy którym można gotować, zmywać i przygotowywać posiłki. Z drugiej strony lub na przedłużeniu może znaleźć się miejsce z hockerami do wypicia porannej kawy lub zjedzenia drobnego posiłku.

Charakterystyczną cechą nowoczesnej kuchni jest wysoka, jednolita zabudowa wyposażona w szafki cargo i nowoczesny sprzęt AGD. Kolor wysokiej zabudowy jest spójny z resztą szafek lub właśnie kontrastowy, np. szafki są z lakierowanego mdf-u, a wysoka zabudowa fornirowana lub  odwrotnie.

Dzięki pojemnej wysokiej zabudowie można zupełnie zrezygnować z górnych szafek, nie tracąc miejsca do przechowywania, a kuchnia sprawia wrażenie dużo lżejszej i przestronnej – bardzo dobre rozwiązanie gdy kuchnia jest połączona z salonem.

Nowoczesna kuchnia: wyposażenie

Nowoczesna kuchnia zazwyczaj wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt AGD, spójny stylistycznie i jak najbardziej ułatwiający i przyspieszający pracę w kuchni. Unikamy jednak stawiania dużej ilości urządzeń na blatach szafek, staramy się jak najwięcej sprzętów umieszczać w zabudowie szafkowej.

Na blacie może się znaleźć jedynie czajnik elektryczny, toster lub wyjątkowo wyglądający ekspres do kawy. W zabudowie umieszczamy na ergonomicznej wysokości piekarnik, mikrofale, ekspres do kawy, parownik, czy podgrzewacz do naczyń.

Jeśli nie mamy miejsca na te wszystkie sprzęty pomyślmy od urządzeniach dwu funkcyjnych np. piekarnik z mikrofalą. Jednym z najważniejszych sprzętów AGD, zwłaszcza w kuchni połączonej z salonem, jest nowoczesny okap kuchenny.

Ocena: 0
Zdjęcia: Andrzej Szandomirski

POLECANE ARTYKUŁY