Amerykański Instytut Pantone co roku dyktuje trendy kolorystyczne. 2018 rok upłynął pod znakiem fioletu Ultra Violet, wcześniej zaś rządziła zieleń Greenery. W porównaniu z nimi Living Coral, czyli kolor roku 2019, jest bardziej energetyczny, rześki i optymistyczny.

.. Spiced Honey - kolor roku 2019 AkzoNobel. Z czym go łączyć?

.. Metropolitan - kolor roku 2019 Benjamin Moore. Jak wprowadzić go do wnętrza?

Kolor roku 2019 Living Coral – czym się wyróżnia?

Tętniący życiem, a jednocześnie łagodny – Living Coral to barwa, obok której trudno przejść obojętnie. Świetnie wpisuje się zresztą w kolorystyczne trendy w ostatnich sezonach. Mieliśmy bowiem sporo pudrowego różu, pomarańczu w wersji ceglastej, czerwieni, bordo czy fioletu. Living Coral kieruje również uwagę na ochronę środowiska. Wszystko to zgodnie z założeniem Instytutu Pantone, że kolor roku zawsze niesie konkretne przesłanie, a także ściśle wiąże się z bieżącymi ogólnoświatowymi problemami. A środowisko i ekologia nie schodzą z pierwszych stron gazet – po pierwsze, trwa burzliwa debata na temat ocieplenia klimatu i jego skutków, po drugie, mierzymy się ze smogiem, po trzecie wreszcie ze smutkiem obserwujemy zmniejszającą się liczbę gatunków zwierząt. Ponadto obserwujemy konsekwencje zanieczyszczenia wód oceanicznych, tu zaś blisko do raf koralowych, które mogą bezpowrotnie zniknąć. Trzeba zaś pamiętać, że trudno znaleźć inne tak zróżnicowane biologicznie ekosystemy jak właśnie rafy koralowe. Dlatego podziwiając piękno złoto-koralowego odcieniu Living Coral, warto dodatkowo zrobić coś dobrego dla Ziemi, zaczynając od swojego najbliższego otoczenia.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez PANTONE (@pantone)Gru 5, 2018 o 3:42 PST

Do jakich kolorów pasuje Living Coral?

Living Coral stanowi intrygującą mieszankę różu, pomarańczu, czerwieni i złota. Właśnie te barwy najlepiej wypadają w jego sąsiedztwie. Oprócz tego możemy zainspirować się naturą – przede wszystkim egzotycznymi rafami koralowymi. Living Coral fantastycznie wypadnie obok błękitu, turkusu, granatu, barwy morskiej albo szmaragdowej zieleni. Jeśli lubimy ciepłe kolory ziemi, brązy czy beże, Living Coral wprowadzi ożywczą, dynamiczną nutę do wnętrza, w którym dominują. Pasuje zarówno do wnętrza nowoczesnego, jak i bardziej klasycznego. Z kolei miłośnicy stylu marynistycznego mogą śmiało przełamać dominację bieli i niebieskiego właśnie za pomocą Living Coral. Tu sprawdzą się drobiazgi, czyli np. drobne przedmioty albo detale dekoracyjne nawiązujące do fauny oceanicznej.

..  Kolor koralowy we wnętrzach – z czym go łączyć? >>>

..  Rybki i ryby – modne motywy dekoracyjne >>>

4 sposoby na wprowadzenie Living Coral do wnętrza

1. Pomaluj jedną ze ścian albo jej fragment na koralowo. Najlepiej zrób to w salonie, np. na ścianie za sofą.

2. Postaw na drobne detale dekoracyjne, np. koralowe poszewki na poduszki, ozdobne figurki i grafiki.

3. Dla odważnych – wybierz tapicerowaną sofę (albo fotel) w kolorze koralowym. Najlepiej obitą modnym aksamitem.

4. Fauna morska – życie rafy koralowej może pojawić się jako motyw dekoracyjny na tkaninach (pościel, zasłony) czy tapetach.