Tak mieszkała Dorota Szelągowska. Piękne wnętrza jak z katalogu

2023-09-26 13:30

Zobaczcie, jak kiedyś wyglądało mieszkanie Doroty Szelągowskiej. Teraz Dorota Szelągowska mieszka w starej, urokliwej kamienicy. Wcześniej jej domem były nowoczesny i duży apartament. Przypominamy, jak kiedyś mieszkała Dorota Szelągowska.

Dorota Szelągowska na początku 2023 roku przeprowadziła się do niewielkiego mieszkania w jednej ze starych warszawskich kamienic. Gdy projektantka jeszcze pod koniec 2022 roku wspomniała o zmianie lokum, fani nie mogli uwierzyć, że ich idolka chce porzucić swoje ogromne, pięknie urządzone mieszkanie.

Przypomnijmy, jak kiedyś wyglądało mieszkanie Doroty Szelągowskiej.

Mieszkanie Doroty Szelągowskiej. Salon

Projektantka kilkukrotnie zmieniała wygląd swojego salonu, co oczywiście dokumentowała w mediach społecznościowych. Pod koniec 2021 roku w salonie projektantki królowało drewno, zielone rośliny, marmurowy stolik kawowy i efektowna biblioteczka, na której książki Szelągowska ułożyła wg koloru okładki.  

Wcześniej, pod koniec 2020 roku salon Doroty Szelągowskiej wyglądał nieco inaczej... Na zdjęciu z listopada 2020 możemy zobaczyć huśtawkę ze sznurka, plecione wiklinowe krzesło przy biurku i zielone rośliny o rozłożystych, pierzastych liściach. W pokoju znajdują się również pikowane szare sofy i miękki jasny dywan w czarne romby.

A jeszcze wcześniej, na początku 2020 roku salon w warszawskim mieszkaniu Doroty Szelągowskiej był przytulnym królestwem pasteli z dumnie prezentującą się różową sofą oraz szafirowym dywanem. O klimat domowego ciepła w salonie dbały wtedy puszyste poduszki, miękkie pledy, a także...długowłosa owca (zobacz w galerii zdjęć). 

Metamorfoza salonu Doroty Szelągowskiej to dowód na to, że czasem wystarczy zmienić jeden mebel, kilka dodatków lub dywan - by całkowicie odmienić wnętrze!

Jak mieszkała Dorota Szelągowska: kuchnia i jadalnia 

W dawnym mieszkaniu projektantki salon oddzielony był od kuchni niewielką jadalnią. To właśnie tutaj, przy solidnym drewnianym stole, członkowie rodziny Doroty Szelągowskiej mogli zjeść posiłek, odrobić lekcje czy popracować.

Na uwagę w jadalni, oprócz stołu z rzeźbionymi nogami, zwracały krzesła w stylu glamour. Jak możemy zauważyć na zdjęciach z tego okresu, każde krzesło jest inne, co dodaje efektywności całej aranżacji. 

Jak wyglądała kuchnia Doroty Szelągowskiej? Zupełnie inaczej niż obecna. W poprzedniej kuchni królowała granatowa zabudowa i ściany w kolorze pudrowego różu. Do tego, blaty oraz ściany znajdujące się bezpośrednio nad nimi wyłożono marmurowymi płytami, a wrażenia elegancji dopełniały elementy wyposażenia i dodatki w kolorze złotym, m.in. okap, bateria umywalkowa oraz uchwyty mebli. 

Przedpokój Doroty Szelągowskiej: poczekalnia czy sala kinowa?

Przedpokój był jednym z najbardziej kreatywnie urządzonych pomieszczeń w mieszkaniu Doroty Szelągowskiej. Niewielka przestrzeń została optycznie powiększona dzięki szafie wnękowej ze szklanymi taflami. Zamiast siedziska, w korytarzu projektantka wstawiła składane różowe fotele rodem z sali kinowej.

Zielona łazienka Doroty Szelągowskiej

Łazienkę w swoim starym mieszkaniu Dorota Szelągowska urządziła na bogato i z fantazją. Wnętrze czerpało inspiracje z modnego stylu glamour i art déco. Zielona butelkowa zieleń ścian doskonale komponowała się ze złotymi elementami wyposażenia: bateriami umywalkowymi i prysznicowymi, ramami luster czy... żyrandolem! Wrażenie luksusu potęgował natomiast marmur, którym wyłożono strefę prysznicową oraz wannę. 

Warto również wspomnieć o oświetleniu - zamiast świetlówek czy reflektorów Dorota Szelągowska postawiła na złoty żyrandol. Natomiast na podłodze projektantka rozłożyła czarną skórę imitującą prawdziwą skórę z niedźwiedzia. 

Zobacz wnętrza dawnego mieszkania Doroty Szelągowskiej:

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Edyta i Cezary Pazurowie - jak mieszkają? Zaglądamy do ich domu na Wilanowie