Decydując się na aranżacje pokoju dziecięcego musimy wziąć pod uwagę, że jest on nie tylko miejscem odpoczynku, ale również relaksu i nauki. Ostatnie w wymienionym miejsc pełni szczególnie ważną funkcję - to ono wpływa na koncentrację dziecka, a także może zachęcić je do pracy. W końcu pokój ucznia to przestrzeń, w której dziecko spędza dużą część swojego wolnego czasu. Dlatego tak ważne jest, aby był odpowiednio urządzony!

Pokój ucznia: jakie kolory wybrać do pokoju dziecięcego?

Wybór kolorów do pokoju dziecięcego wcale nie jest łatwy. W końcu staramy się uwzględnić kilka czynników: pasje i zainteresowania dziecka, jego temperament i aktualne trendy. W pokojach energicznych pociech najlepiej sprawdzą się  neutralne kolory tonujące. Pomogą one skupić uwagę i wyciszyć się przed snem. Możemy wybrać jasny błękit, zieleń, pastelowy róż i beż. Z kolei dla dziewczynek polecane są żółcienie, oranże, różowości, które nie tylko dodają energii, ale i poprawiają nastrój. Każdą z tych barw możemy zestawiać z bielą. Mocne kolory i wielobarwne wzory możemy wybrać do pokoju dziecka o spokojnym usposobieniu. Mają one działanie energetyczne i pobudzają do pracy.

Pokój ucznia: jakie meble i dodatki wybrać do pokoju dla dziecka?

Meble w pokoju dziecięcym to podstawa. Warto zdecydować się na modele z regulacją wysokości. Jest to szczególnie praktyczna funkcja, szczególnie jeśli chodzi o biurka. Nie musimy co kilka lat zmieniać biurka wystarczy, że odpowiednio ustawimy jego wysokość. Łóżko kupujemy na wyrost, w końcu powszechnie wiadomo, że dzieci szybko rosną, a wymiana łóżka to już spory wydatek. Kolejnym ważnym elementem w aranżacji pokoju da ucznia jest biurko. Najlepiej jeśli jest ustawione w takim miejscu, aby było dobrze oświetlone światłem dziennym. Biurka raczej nie stawiamy pod samym oknem - promienie słoneczne skierowane bezpośrednio szybko męczą wzrok. W pokojach dla dziewczynek nadal największą popularnością cieszą się pastelowe kolory na ścianach. Warto pamiętać, że na ich tle doskonale komponują się białe meble. Hitem są również pokoje w stylu romantycznym, tu zamiast biurka powinniśmy zdecydować się na stylizowany sekretarzyk.