Rodzinne dylematy - jak urządzić pokój dla dzieci? Kiedy właściciele kupili nowe mieszkanie na warszawskim Grochowie, planowali początkowo urządzić swoim synom wspólny pokój. Taki, który odpowiadałby potrzebom każdego z nich. Chłopcy mają bowiem inne temperamenty, a różnice charakterów z wiekiem stają się coraz bardziej widoczne. Młodszy jest towarzyskim łobuziakiem, wszędzie go pełno. Natomiast starszy poszukuje spokoju, schowków, lubi chwile samotności i ciszy. W rezultacie rodzice postanowili urządzić oddzielne pokoje dla chłopców.

Pokój dla chłopca w stylu skandynawskim

Sporym utrudnieniem przy meblowaniu pokoju chłopca okazał się słup konstrukcyjny, znajdujący się w narożniku wnętrza. Właściciele mieszkania nie mieli pomysłu, jak go ominąć, ale z pomocą architektek z pracowni Tatemono, udało się rozwiązać ten problem. Zbudowano łóżko na wymiar i tak powstał prywatny kącik, zapewniający kryjówkę, z której chłopiec może obserwować mieszkanie przez prześwit między półkami. Wyciszeniu pokoju dziecięcego służy też kolorystyka inspirowana stylem skandynawskim. Dominuje biel przełamana czernią farby tablicowej oraz czarno-białą tapetą.

Przechowywanie w pokoju dziecka w stylu skandynawskim

Mimo trudnego układu (widoczny przed łóżkiem słup konstrukcyjny i wysokie okno) udało się urządzić pokój dla chłopca w taki sposób, by panowały w nim spokój, harmonia. Wyciszeniu sprzyjaja ograniczona kolorystyka w stylu skandynawskim oraz porządek przestrzenny. Na wysokości górnej krawędzi lamperii (wykonanej farbą tablicową) znajduje się jedna z półek z książkami i pojedyncze białe półk. Nad łóżkiem właściciela pokoju znajduje się półka z MDF-u, na ulubione książki (do oglądania przed snem). Wszystkie dotyczą zwierząt oraz ich zwyczajów. Kolorowe okładki stanowią dodatkową dekorację pokoju.

ZOBACZ kolejny inspirujący projekt pracowni TATEMONO >>