Salon z kuchnią: sposób na relaks

2016-09-23 11:35

Dla właścicieli mieszkania najważniejsza była przestrzeń dzienna - nowocześnie zaprojektowana i sprzyjająca byciu razem. Projektantki z pracowni Tatemono zaproponowały by salon został połączony z kuchnią i otwarty na loggię. Zobacz efekt po remoncie!

Salon z kuchnią znajduje się w 74-metrowym mieszkaniu z antresolą. Właścicielka o profesjonalną pomoc w urządzeniu wnętrz zwróciła się do studia Tatemono (www.tatemono.pl). Z projektantkami Justyną Szadkowską, Anną Pydo szybko znalazła wspólny język. Projekt mieszkania obejmował pełen zakres prac: od zmiany układu funkcjonalnego, przez aranżację wnętrz, indywidualne projekty mebli, po dobór elementów wyposażenia i dekoracji oraz nadzór nad wykonawstwem.

Aranżacja salonu: sposób na relaks

Po zmianie układu pomieszczeń w mieszkaniu dwupoziomowym na dolnej kondygnacji powstała otwarta część dzienna składająca się z salonu połączonego z kuchnią oraz jadalnią. Na parterze jest także pokój dzieci. Na piętrze urządzono sypialnię oraz małą łazienkę.

Mimo że salon nie ma wielu okien, jest bardzo jasny. To zasługa bieli ścian i mebli, jasnego drewna, półprzejrzystych zasłon. Kolor biały zastosowany w aranżacji salonu z kuchnią wykorzystano, by dodać wnętrzom przestronności i światła. Ponadto białe elementy wyposażenia nie zwracają na siebie uwagi na tle białych ścian. Taki zabieg ujednolica i porządkuje aranżację wnętrza mieszkania. Na przeszkodzie światłu nie stoją też transparentne krzesła. Dodatkowo strefy wypoczynkowa i jadalniana zostały doświetlone, skromnymi w formie, ale eleganckimi lampami.

Centralnym punktem salonu jest wygodna kanapa, dookoła której przebiegają szlaki komunikacyjne dorosłych oraz trasy wyścigowe dzieci. Latem balkon jest zwykle otwarty przez cały dzień. Specjalnie zmieniono w nim drzwi na harmonijkowe - dzięki temu po ich otwarciu loggia staje się przedłużeniem salonu i wygodnie łączy przestrzenie.

W aranżacji salonu z kuchnią oprócz mebli wykonanych na wymiar mamy dużo „duńszczyzny” - opowiada właścicielka, mając na myśli m.in. kanapę i łóżko z BoConcept, lampy Nordlux oraz swoją skłonność do skandynawskich szarości i beżów. No i przede wszystkim do drewna. Dąb króluje na podłodze i schodach oraz na meblach.

Kuchnia w salonie: biała zabudowa

Nowoczesna zabudowa kuchenna zaprojektowana przez architektki miała ukryć piony wentylacyjne i być mało widoczna w aranżacji wnętrza. Zlicowane białe szafki są różnej głębokości. Szafa ciągnie się aż do przedpokoju (nigdy dość miejsca do przechowywania). Strefę wypoczynku w salonie oddziela od aneksu kuchenngo drewniany bufet.

Źródło: sesja ukazała się w magazynie M jak mieszkanie. Zobacz najnowszy numer >>>

Galerie zdjęć: zobacz inspiracje na aranżacje salonów z kuchnią