Fioletowe kwiaty doniczkowe. 5 przykładów, które wpasują się w każdy styl

2023-08-18 15:30

Nawet jeśli wolisz stonowane barwy i baza twojego mieszkania właśnie taka jest, możesz w prosty sposób dodać jej charakteru za pomocą kwitnących na fioletowo kwiatów. Mogą być tylko akcentem, który dopełni całości, albo głównym bohaterem, który na zasadzie kontrastu będzie się wyróżniał. Oto fioletowe kwiaty doniczkowe - 5 przykładów.

Fioletowe kwiaty doniczkowe. W jakich wnętrzach się sprawdzą?

Fiolet nie jedno ma imię. Barwa fioletowa powstaje po zmieszaniu ciepłej czerwieni i chłodnej barwy niebieskiej. Zawiera w sobie zatem oba ta pierwiastki i w zależności od stopnia ich intensywności i proporcji może przyjmować różne odcienie. 

Fiolet kiedyś był zarezerwowany tylko dla władców. Podkreślał ich pozycję i status. Dzisiaj chętnie sięgają po niego loga znanych marek, które chcą się kojarzyć z innowacyjnością, prestiżem, luksusem, oryginalnością, a nawet magią. 

Barwa ta, szczególnie w postaci kwiatów, sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu, udoskonali:

1. Wnętrza nowoczesne i minimalistyczne

Fioletowe kwiaty doniczkowe mogą stanowić interesujący kontrast w przestrzeniach o nowoczesnym designie, gdzie dominują proste linie i stonowana kolorystyka. Ich intensywny kolor może przyciągnąć uwagę i stanowić punkt centralny, dodając wnętrzu unikalnego charakteru.

2. Wnętrza klasyczne i eleganckie

Fioletowe kwiaty doniczkowe mogą doskonale komponować się z klasycznymi, eleganckimi wnętrzami. Ich kolor może dodawać szlachetności i luksusowego akcentu.

3. Wnętrza romantyczne i vintage

Fiolet to kolor często kojarzony z romantyzmem i nostalgią. Wnętrza o romantycznym charakterze lub w stylu vintage mogą zyskać jeszcze większy urok dzięki fioletowym kwiatom. 

4. Wnętrza orientalne i egzotyczne

Fioletowe kwiaty mogą pasować do wnętrz inspirowanych kulturami orientalnymi lub egzotycznymi. Fiolet w połączeniu z elementami z tych regionów może tworzyć atmosferę tajemniczości.

Fioletowe kwiaty doniczkowe. 5 przykładów

  1. Fiołek afrykański (Saintpaulia ionantha)
  2. Pantofelnik (Calceolaria)
  3. Skrętnik (Streptocarpus)
  4. Gloksynia (Sinningia speciosa)
  5. Stokrotka afrykańska (Osteospermum spp.)

Przeczytaj również:

9 roślin doniczkowych o czerwonych kwiatach. Dodadzą twoim wnętrzom energii!

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE