Co zrobić, żeby sansewieria wypuściła nowe liście? Użyj produktu z lodówki

2023-01-04 15:04

Chcesz, by twoja sansewieria wypuściła nowe listki i szybciej rosła? Jest na to sposób, który nie wymaga użycia chemicznych środków. Wszystko, czego potrzebujesz masz w lodówce!

sansewieria
Autor: getty images

Co zrobić, żeby sansewieria wypuściła nowe liście?

Nie ma magicznych środków, które sprawią, że twoja sansewiera będzie bujnie i zdrowo rosła, jeśli nie zadbasz najpierw o jej potrzeby i nie zapewnisz dogodnych warunków do wzrostu.

Mimo że sansewieria jest uznawana za „żelazną roślinę”, a więc prawie niezniszczalną, ona również wymaga odpowiedniej pielęgnacji, podlewania i nasłonecznienia.

Pamiętaj, że bryła korzeniowa sansewierii lubi być lekko wilgotna, więc nie dopuść do jej całkowitego wyschnięcia. W cieplejsze miesiące podlewaj roślinkę raz na dwa tygodnie (w czasie upałów możesz to robić co tydzień, jeśli ziemia w głębi doniczki jest sucha), a jesienią i zimą raz na 3-4 tygodnie.

Sansewieria zniesie okazjonalne przesuszenie, ale może nie przetrwać nadmiernego przelania, które powoduje gnicie korzeni, i w efekcie śmierć rośliny. Uważaj więc, by swojej sansewierii nie przelać i koniecznie zadbaj o odpowiedni drenaż na dnie doniczki.

Ważne, by zapewnić roślinie także stały dostęp do słońca, ale bez przesady, ponieważ bardzo silne nasłonecznienie może poparzyć jej liście. Sansewieria lubi światło rozproszone, ale poradzi sobie także w półcieniu.

Jeśli spełnisz te warunki, roślina będzie zdrowa i możesz spodziewać się nowych listków. Ale jeśli chcesz jej w tym pomóc i cieszyć się młodymi pędami, zasil sansewierię naturalnym nawozem na bazie skorupek jaj.

Jak zrobić nawóz ze skorupek jaj?

Przygotowanie nawozu ze skorupek jaj jest prostsze niż myślisz. Wystarczy, że skorupki pokruszysz na drobne kawałki i zalejesz gorącą wodą. Odstaw naczynie w chłodne i suche miejsce na 2 tygodnie.

Po tym czasie odcedź wywar i podlej nim sansewierię. I Gotowe! Zanim się obejrzysz w doniczce pojawią się nowe listki.

sansewieria
Autor: getty images
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE