Feng shui w domu: wejście do domu - droga dla szczęścia

2013-05-29 11:05

Feng shui w domu: zadbaj o wejście do mieszkania. Według feng shui ważne jest nie tylko to, jak urządzimy wnętrza naszego domu, czy mieszkania. Bardzo ważne jest też samo wejście i – w przypadku domu – droga do niego prowadząca. Aby szczęście mogło do nas łatwo trafić, warto pamiętać i - w razie konieczności - poprawić parę rzeczy.

dom, feng shui
Autor: Andrzej Szandomirski

Spis treści

  1. Feng shui w domu: zadbaj o wejście
  2. Feng shui w domu: droga dla szczęścia

Przede wszystkim wejście powinno być z korzystnego dla właściciela, czy głównego żywiciela rodziny kierunku geograficznego. Taki kierunek ustala się wg techniki tzw. „osobistego feng shui”. Oczywiście wpływ na ten kierunek mamy budując dom, bądź dopiero szukając domu, czy mieszkania do kupienia.

Potem należy sprawdzić otoczenie domu – jeżeli jesteśmy posiadaczami mieszkania, mamy wpływ jedynie na to, jak wyglądają nasze drzwi i takie elementy, jak wycieraczka, numer na drzwiach, itd.

Feng shui w domu: zadbaj o wejście

Jeżeli jesteśmy posiadaczami domku jednorodzinnego, od nas zależy, jak będzie wyglądało całe jego otoczenie. Oczywiście, jak zawsze, bardzo ważny jest porządek na posesji – żadnych śmieci, starych desek, czy gratów wyniesionych z domu. Jeżeli posiadamy altankę śmietnikową, powinna być jak najbardziej „ukryta” – na uboczu, obudowana, obrośnięta roślinnością, posprzątana.

Pamiętajmy, że wg feng shui w domu i nie tylko najważniejszy jest swobodny przepływ chi – energii. Zatem urządzając wnętrze nie możemy blokować swobodnego jej przepływu, ale też niekiedy musimy spowolnić ten przepływ – zatem np. dróżka prowadząca od furtki do drzwi powinna być lekkim łukiem, a nie całkiem prosta.

Feng shui w domu: droga dla szczęścia

Dom musi być dobrze oświetlony, numer domu wyraźnie widoczny – aby szczęście mogło do nas łatwo trafić. Na terenie przed domem nie powinny znaleźć się żadne tzw. „zatrute strzały”, ani rzeczy blokujące dostęp do domu. Żadnych pojedynczych drzew, słupów elektrycznych, we front naszego domu nie powinien być też „wycelowany” narożnik innego domu, czy droga idealnie na wprost wejścia. W bloku nie jest dobrze mieszkać na wprost schodów, szczególnie prowadzących w dół. Drzwi powinny być ładne, zadbane, bez łuszczącej się farby i odlatującej klamki. Bardzo ważne jest oznaczenie drzwi – poprzez numer domu, czy mieszkania, estetyczną tabliczkę z nazwiskiem. Jeżeli mamy przed drzwiami wycieraczkę, powinna być schludna i czysta. Same drzwi powinny być proporcjonalne do ściany budynku – nie za małe, nie za duże. Po obu stronach drzwi możemy postawić donice z roślinami, posągi, kolumny, czy lampy. Najlepiej, żeby drzwi otwierały się do środka.

Drzwi powinny się otwierać swobodnie, nie skrzypieć. Nie wieszajmy zaraz przy wejściu wieszaka wyładowanego ubraniami, na których drzwi będą się zatrzymywać. To samo dotyczy dywanu, czy wykładziny utrudniającej swobodne otwieranie i zamykanie drzwi.  Dbajmy o to, żeby dzwonek wejściowy działał. Wygląd wejścia do domu ma do niego zapraszać.

Jak kolory we wnętrzu wpływają na Twój nastrój?